نام Snipping Tool در رداستون 5 ویندوز 10 تغییر پیدا می‌کند

نام Snipping Tool در رداستون 5 ویندوز 10 تغییر پیدا می‌کند

نسخه جدید رداستون 5 به تازگی در اختیار کاربران اینسایدر قرار گرفته است و حالا بر اساس بررسی‌های انجام شده مشخص شده است که مایکروسافت در این نسخه از ویندوز 10 تصمیم دارد تا نام Snipping Tool را تغییر دهد.

در نسخه 10.1807.2286.0 ویندوز 10، قرار است نرم افزار اسکرین شات گرفتن اسنایپینگ تولز با نام جدید و قابلیت‌های بیشتری در اختیار کاربران قرار بگیرد. به طور کل لاگ تغییراتی که در این نرم افزار اعمال شده است، به شرح زیر خواهد بود:

  1. امکان اسکرین شات گرفتن از کل صفحه و بخشی مجزا از نمایشگر
  2. امکان عکس گرفتن در زمانی مشخص بین 3 تا 10 ثانیه
  3. بهبود روند اسکرین شات گرفتن

در حقیقت مایکروسافت در توسعه این نسخه، امکان اسکرین شات گرفتن از کل صفحه و بخشی از آن را با یک دیگر ادغام کرده است. نام جدید اسنایپینگ تولز در رد استون 5 Screen Sketch خواهد بود که قابلیت‌های بیشتری برای اعمال تغییرات و یادداشت برداری و افزودن کامنت را به کاربران می‌دهد.

علاوه بر موارد فوق، کاربرانی که از دستگاه‌های ویندوزی مبتنی بر نمایشگر لمسی و مجهز به قلم استایلوس نظیر سرفیس ها استفاده می‌کنند، امکاناتی ویژه برای ویرایش و افزودن موارد جدید به اسکرین شات را خواهند داشت. کاربران با استفاده از این نرم افزار می‌توانند بخشی از اسکرین شات را کراپ کنند و یا به صورت هم‌زمان بخش‌های دیگر را تار کنند و مواردی که قصد تمرکز بیشتر در آن دارند را شفاف کنند.

به طور کل، ابزار جدید اسکرین شات در ویندوز 10 امکانات بیشتری را در اختیار کاربران سری محصولات سرفیس قرار می‌دهد. بر همین اساس، می‌توان حدس زد که مایکروسافت در توسعه نسخه‌های آتی ویندوز 10 تصمیم دارد تا جایگاه دستگاه‌های همراه مبتنی بر نمایشگر لمسی و قلم استایلوس را نسبت به کامپیوترهای سنتی دارای ماوس و کیبورد افزایش دهد.

گفتنی است که کاربران در صورت تمایل برای استفاده از این نرم افزار می‌توانند ابتدا عضو برنامه اینسایدر شده و پس از دریافت نسخه‌های بتای ویندوز 10 اقدام به دانلود و نصب نرم افزار یاد شده از طریق مایکروسافت استور کنند.

دیدگاهتان را بنویسید