میزان فروش سرفیس ها به مک بوک‌ها نزدیک می‌شود

میزان فروش سرفیس ها به مک بوک‌ها نزدیک می‌شود

گزارش اخیر منتشر شده توسط  Gartner حاکی از آن است که مایکروسافت توانسته میزان فروش سرفیس ها را نزدیک به سری کامپیوترهای مک برساند.

بر همین اساس، سرفیس ها پنجمین کامپیوترهای شخصی پر فروش در بازار آمریکا بوده‌اند که در فصل جاری مالی توانسته‌اند نزدیک به 0.6 میلیون واحد فروش داشته باشند. در این میان، شرکت اپل با فروش 2 میلیون کامپیوتر مک از تمامی مدل‌ها در بازار جهانی در مقام چهارم قرار گرفته است.

از طرف دیگر در این گزارش مشخص شده است که سیستم عامل ویندوز 10 توانسته تمامی بازار کامپیوترهای شخصی را تصاحب کند و از طرف دیگر سهم بازار کامپیوترهای مبتنی بر سیستم عامل‌های دیگر نظیر مک او اس و لینوکس در بازار بسیار کم است. پیش از مایکروسافت و اپل، به ترتیب شرکت‌های اچ پی، دل و لنوو در مقام‌های اول تا سوم پر فروش ترین کامپیوترهای شخصی در بازه یاد شده را در کشور آمریکا داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، مایکروسافت موفق شده تا جایگاه کامپیوترهای هیبریدی مبتنی بر ویندوز 10 و همچنین سرفیس محصولات برند سرفیس را در میان بازار کامپیوترهای شخصی باز کند. بر همین اساس، پیش بینی‌ها حاکی از آن است که این کمپانی در آینده نزدیک با افزایش میزان فروش دستگاه‌های خود بتواند رقابت بیشتری با شرکت اپل و محصولات این کمپانی داشته باشد. اطلاعات جدید در مورد سرفیس ها در حالی منتشر شده است که مدیر یکی از موسسه‌های تحلیلی هفته گذشته ادعا کرده بود که مایکروسافت در آینده‌ای نزدیک کسب و کار سرفیس ها را تعطیل خواهد کرد و تولید و فروش این محصولات برای مایکروسافت سود زیادی در بر ندارد. با این حال اطلاعات یاد شده حاکی از آن است که سرفیس در آینده نزدیک می‌تواند جایگاه ویژه و منحصر به فردتری در بازار کامپیوترهای شخصی داشته باشد.

میزان فروش سرفیس ها به مک بوک‌ها نزدیک می‌شود

رشد بی‌سابقه درآمد مایکروسافت از فروش سری محصولات سرفیس می‌تواند به بقای این محصولات در بازار کمک کند و ساتیا نادلا به عنوان مدیر عامل اجرایی این کمپانی فعلاً در مورد توقف تولید محصولات سرفیس حرفی به میان نیاورده است بلکه اعلام کرده که به گسترش تولید سرفیس ها ادامه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید