مک بوک پرو 2016 با پردازده گرافیکی متنوع معرفی شد

مک بوک پرو 2016 با پردازده گرافیکی متنوع معرفی شد

نزدیک به یک روز پس از معرفی محصولات جدید خانواده سرفیس توسط مایکروسافت، شرکت اپل نیز اقدام به معرفی مک بوک پرو های جدید خود کرد. مک بوک پرو های جدید که در دو اندازه متفاوت 13 و 15 اینچی عرضه میشوند دارای پردازنده مرکزی و گرافیکی متنوع تر به نسبت دیگر مک بوک های اپل هستند.
در نگاه اول به مشخصات مک بوک پرو های 2016، تفاوت و تنوع رنگ و کانفیگ این محصولات باعث میشود تا آنها به نسبت نسل قبلی متمایزتر باشند.مک بوک پرو های جدید در دو رنگ نقره ای و خاکستری با کانفیگ های متفاوت عرضه میشود و از لحاظ چینش پورت ها به نسبت نسل قبلی مک بوک پرو کاملا متمایز هستند. مک بوک پرو های جدید مجهز به پورت USB-C شده اند به علاوه اینکه مک بوک پرو های جدید این بار از لحاظ کارت گرافیک متفاوت تر از نسل های قبل شده اند. اپل در طراحی مک بوک پرو های 2016 از سه مدل کارت گرافیک های رادئون استفاده کرده است.این محصولات مجهز به پردازنده مرکزی چهار هسته ای Intel Core i7 با پردازنده گرافیکی رادئون 450،455 و یا 460 شده اند که به ادعای اپل این مک بوک ها دارای 130 درصد قدرت پردازشی بیشتر برای کارهای گرافیکی سه بعدی، 60 درصد قدرت بیشتر برای اجرای بازی و 57 درصد قدرت بهتر برای ویرایش فایل های ویدیویی، به نسبت نسل قبلی مک بوک پرو هستند.
اما یکی از متمایز ترین خاصیت های مک بوک پرو های 2016 به نسبت دیگر مک بوک های تاکنون معرفی شده، نوار لمسی جدید اپل است که به Touch Bar معروف شده است. این نوار جدید تا پیش از معرفی مک بوک های 2016 نیز شایعه های زیادی را حواشی مراسم معرفی محصولات اپل در 27 اکتبر ایجاد کرده بود.
اما با یک نگاه کلی میتوان متوجه شد که مک بوک پرو های 2016 اپل به نسبت نسل قبلی دارای قدرت پردازشی و تجربه کاربری بیشتری هستند و نوار لمسی Touch Bar، حافظه اس اس دی نسل جدید، کارت گرافیک های جدید رادئون، پردازنده قوی تر و سنسور اثر انگشت جدید Touch ID باعث میشود تا مک بوک پرو های جدید به نسبت دیگر لپ تاپ های حرفه ای موجود در بازار همچنان متفاوت و خاص باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید