منوی Departments به مایکروسافت استور میاید

منوی Departments به مایکروسافت استور میاید

شرکت مایکروسافت به تازگی تغییری کوچک اما مهم را در مایکروسافت استور انجام داده است که طی آن، محتویات خاص و جدید  به کاربران ارائه می‌شود.

بر همین اساس، مایکروسافت استور در برخی از کامپیوترها، مجهز به منوی جدیدی با عنوان Departments شده است که محتوای مختلف را بر اساس دسته بندهای خاص در استور نشان می‌دهد. مایکروسافت استور برخلاف استورهای دیجیتالی ارائه شده در دیگر پلتفرم‌ها، تنها محدود به اپلیکیشن و بازی نمی‌شود، بلکه کاربران ویندوز 10 می‌توانند به محتویات دیگری نظیر فیلم‌ها، سریال‌های تلویزیونی، محصولات سخت افزاری، افزونه‌ها و موارد دیگر دسترسی داشته باشند.

به همین دلیل، بسیاری از تحلیل گران بر این باور هستند که مایکروسافت استور، یک پکیج کامل از محتویات و محصولات مختلف سخت افزاری و نرم افزاری است و به همین دلیل مایکروسافت به عنوان توسعه دهنده این استور اختصاصی باید از روش‌های هوشمندانه‌تری برای دسته بندی محتویات در آن استفاده کند.

منوی Departments بر اساس نوع دسته بندی‌های مختلف، به کاربر راهنمایی‌های بهتری در زمینه استفاده و نصب اپلیکیشن و محتویات ارائه شده در مایکروسافت استور ارائه می‌دهد. برای مثال کاربران با استفاده از این منو، می‌توانند اپلیکیشن‌هایی که برای شخصی سازی هر چه بهتر ویندوز 10 ارائه شده‌اند را با سرعت بیشتری پیدا کنند و از طریق آن انتخاب دقیق‌تری برای استفاده از یک اپلیکیشن داشته باشند.

دسته بند اصلی منوی Departments در مایکروسافت استور، شامل اپلیکیشن و نرم افزار، سرگرمی، دستگاه‌ها و پیشنهادهای ویژه می‌شود. هر یک از این دسته بندی‌ها، شامل 5 زیر شاخه متفاوت نیز هستند که از طریق آن می‌توان محصولات سازگار با دستگاه‌های مختلف را پیدا کرد.  برای مثال بخش Entertainment در این منو، شامل بازی‌های سازگار با کامپیوترهای ویندوزی، بازی‌های مبتنی بر واقعیت ترکیبی، فیلم و سریال، کتاب و بازی‌های مخصوص ایکس باکس وان می‌شود.

کاربران با رفتن به هر یک از این بخش‌ها می‌توانند بهترین موارد هر یک از دسته بندی‌ها را مشاهده کرده و به صورت کاملاً کارآمدتری محصولات دیجیتالی و سخت افزاری را خریداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید