معرفی سرفیس استودیو

معرفی سرفیس استودیو

از سال 2012 شرکت مایکروسافت با معرفی اولین محصول از خانواده سرفیس، حوزه فعالیت های خود را از محصولات صرفا نرم افزاری، به محصولات سخت افزاری گسترش داد. با وجود اینکه مایکروسافت در سری اول و دوم سرفیس موفقیت زیادی کسب نکرد، اما در سال 2014 مایکروسافت با معرفی سرفیس پرو 3 به موفقیتی بزرگ دست پیدا کرد که تاکنون نیز حتی پس از گسترش این سری محصولات، آن را حفظ و گسترش نیز داده است. اما حالا تقریبا حدود دو سال و نیم پس از این موفقیت، مایکروسافت همچنان در حال گسترش خانواده سرفیس هست. سرفیس پرو4 و سرفیس بوک که نسل جدیدی از محصولات هیبریدی خانواده سرفیس هستند، به همراه کامپیوتر All-In-One سرفیس استودیو در حال حاضر خانواده سرفیس را تشکیل میدهند که علاوه بر آن ممکن است در آینده ای نه چندان دور شاهد بیشتر شدن اعضای این خانواده نیز باشیم.

در آبان 1395 مایکروسافت طی مراسمی ویژه از یکی از مهم ترین محصولات خانواده سرفیس با نام سرفیس استودیو پرده برداشت. سرفیس استودیو در حقیقت یک کامپیوتر رومیزی All-In-One است که که با قابلیت های ویژه ای عرضه شد. سرفیس استودیو را میتوان قدرتمندترین کامپیوتر All-In-One ویندوزی دانست که درعین حال قدرت رقابت با همتایان غیر ویندوزی مانند آی مک را نیر دارد.

استودیو برخلاف آی مک، دارای صفحه نمایش لمسی به همراه پشتیبانی از قلم استایلوس مخصوص است که با صفحه نمایش بزرگ خود میتواند به طور همزمان یک کامپیوتر رومیزی کامل و یک تبلت بزرگ برای طراحان و مهندسین باشد. نمایشگر سرفیس استودیو که با نام PixelSense معرفی شده، با داشتن رزولوشن 4500 در 3000 پیکسل در اندازه ۲۸ اینچ و نسبت تصویر 3:2 ، دارای تراکم پیکسلی 192 پیکسل بر اینچ است. این در حالی است که جدیدترین آی مک مشابه دارای صفحه نمایش 27 اینچی 5K با رزولوشن 5120 در 2880 پیکسل است.

علاوه بر این مایکروسافت با اجرای یک ایده هوشمندانه، سخت افزار استودیو را در بخش زیری پایه دستگاه قرار داده که باعث شده صفحه نمایش استودیو به طور چشم گیری نازک تر از آی مک باشد. این مسئله باعث شده تا استودیو بتواند در هر زاویه ای قرار گیرد و کاربر قدرت تغییر زاویه را به صورت پیوسته دارد.

در بحث لوازم جانبی، آی مک میتواند به ترک پد مخصوص، کیبورد و مجیک موس متصل شود و تجربه کاربری جالبی را ارائه دهد. اما مایکروسافت حتی در طراحی لوازم جانبی و تجربه کاربری سرفیس استودیو خلاقیتی شگرف را به کار گرفته است. سرفیس استودیو علاوه بر صفحه نمایش لمسی و قلم استایلوس مخصوص، میتواند از قطعه کنترلی جدید مخصوص مایکروسافت که با نام Dial معروف شده استفاده کند. Dial میتواند حرکات دست کاربر را با توجه به سرعت چرخش و زاویه خاص کار های متفاوتی را انجام دهد.

در زمینه قدرت پردازش، سخت افزار و نرم افزار نیز میتوان به جرات سرفیس استودیو را مهمترین رقیب آی مک دانست. سرفیس استودیو با بهره گیری از بهترین قطعات و سخت افزارها که میتوانند برای اجرای ویندوز 10 طراحی شده است. استودیو میتواند بهترین تجربه برای اجرا ویندوز 10 را ارائه دهد که علاوه بر اجرای برنامه های کاربردی و حرفه ای، میتواند یکی از قدرتمندترین دستگاه های ویندوزی برای اجرای بازی باشد.

استودیو جدیدترین محصول مایکروسافت و در عین حال شاید بهترین کامپیوتر رومیزی ویندوزی حال حاضر در دنیا باشد. در عین حال تنها رقیب آن را میتوان آی مک های اپل دانست که با ظرافتی که مخصوص اپل هست طراحی شده اند و مایکروسافت قصد دارد اینبار با عرضه استودیو به دنیا، رقابتی سرسخت را با ای مک به راه بیاندازد.

دیدگاهتان را بنویسید