معرفی اپلیکیشن: تقسیم بندی با تب‌های مختلف در سرفیس

مایکروسافت

اوایل سال جاری میلادی، گزارش‌هایی مبنی بر تلاش مایکروسافت برای توسعه پوسته‌ای جدید برای ویندوز 10 با امکان تقسیم بندی موارد مختلف در تب‌ها منتشر شد.

این پوسته که با عنوان Tabbed Shell in Windows 10 شناخته می‌شود، به کاربران امکان تقسیم بندی موارد گوناگون را در تب‌های مختلف می‌دهد و کاربران می‌توانند تمامی اپلیکیشن‌های مختلف، از اپلیکیشن‌های مدرنِ مبتنی بر UWP تا اپلیکیشن‌های سنتی مبتنی بر Win32 را با استفاده از این قابلیت تقسیم بندی و مرتب کنند.

با این حال این قابلیت هنوز از طرف مایکروسافت به طور رسمی منتشر نشده است. اما شرکت Stardock که تا پیش از این با عرضه و انتشار اپلیکیشن محبوب Fences معروف شده بود، اخیراً اپلیکیشنی با نام Groupy را منتشر کرده است که میتواند این قابلیت را برای کاربران ویندوز 10 به ارمغان بیاورد.

Groupy می‌تواند چندین اپلیکیشن مدرن را در خود جای دهد و تنها با یک یا چند عمل Drag And Drop ساده امکان دسته بندی برنامه‌ها را به کاربران ویندوز 10 بدهد.

ویژگی‌های کلیدی Groupy شامل موارد زیر می‌شوند:

–          امکان درگ اند دراپ برای گروه بندی و موارد مختلف در تب‌های گوناگون

–          امکان مرتب کردن و سازمان دهی اپلیکیشن ها

–          امکان مدیریت سریع و مرور بین تب‌های گوناگون

–          اضافه کردن موارد مختلف به طور کاملاً سریع

–          قابلیت کپی کردن فایل و اطلاعات دیگر بین تب‌های مختلف

شاید یکی از مهم‌ترین مواردی که این اپلیکیشن در دل خود جای داده، سازگاری کامل با رابط کاربری ماوس و نمایشگر لمسی است. به همین دلیل Groupy می‌تواند یک ابزار بسیار کارآمد برای کاربران دستگاه‌های ویندوزی با نمایشگر لمسی، نظیر سرفیس ها باشد.

Groupy در سرفیس می‌تواند دسترسی به موارد مختلف را سریع‌تر کند و در نمایشگر کوچک سرفیس سرعت عملکرد شما را افزایش دهد.

این برنامه در حال حاضر به‌صورت نسخه بتا عرضه شده است و در آینده‌ای نزدیک نسخه نهایی و عمومی آن برای کاربران ویندوز 10 ارائه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید