مشکل مایکروسافت با پردازنده‌های اسکای لیک بالا می‌گیرد

مشکل مایکروسافت با پردازنده‌های اسکای لیک بالا می‌گیرد

هفته گذشته یکی از پر چالش ترین دوران‌ها برای محصولات مایکروسافت، بخصوص سری محصولات سخت افزاری خانواده سرفیس بود. در ابتدا نتایج یک نظرسنجی ادعا کردند که 25 درصد از کاربران محصولات خانواده سرفیس در یک سال اول خرید خود با یک مشکل جدی مواجه می‌شوند.
سپس این ادعا توسط Panos Panay مدیر ارشد بخش مایکروسافت رد شد و او با افشای اطلاعات مربوط به هفت‌کشور، ادعا کرد که میزان رضایت کاربران از محصولات خانواده سرفیس بیش از 98 درصد بوده و تعداد کاربرانی که دستگاه خودشان را در یک‌ماهه اول پس از خرید مرجوع می‌کنند بسیار کم است.
در این میان Paul Thurrott یکی از تحلیلگران سرشناس محصولات مایکروسافت، چند روز پیش در نوشته‌ای ادعا کرد که مسئله اصلی این محصولات که در نظرسنجی اخیر پررنگ‌تر شده به مشکل درایورهای اسکای لیک برمی‌گردد و به طراحی مایکروسافت مربوط نیست. او با اشاره به دیدار ساتیا نادلا با مدیران شرکت لنوو در چند ماه گذشته اذعان کرد که مایکروسافت از همان ابتدا با پردازنده‌های نسل ششم مایکروسافت مشکل داشت و همین حالا نیز آپدیت فریم ویر جدید دستگاه‌های مایکروسافت نظیر سرفیس بوک و سرفیس پرو 4 به منظور حل همین مشکلات منتشرشده است.
اما حالا Thurrott برای بار دیگر ادعاهای جدیدی را مطرح کرده است. او در پادکست Windows Weekly podcast ادعا کرده که مشکلات ایجادشده تا حدودی تقصیر مایکروسافت است. Thurrott در این پادکست گفت که بسیاری از تولیدکنندگان کامپیوترهای شخصی با نسل ششم پردازنده‌های اینتل، ملقب به اسکای لیک مشکل داشته‌اند اما این مشکل در سری محصولات خانواده سرفیس بیشتر از همه نمایان شده است.
این ادعا در حالی مطرح‌شده که همچنان بسیاری از مدیران مایکروسافت و طراحان محصولات سرفیس، عدم پشتیبانی صحیح اینتل از پردازنده‌های نسل ششم را علت اصلی بروز این مشکلات می‌دانند و انتظار ارائه خدمات بهتری از کمپانی سازنده این سری پردازنده‌ها رادارند.
گفتنی است که مشکل ذکرشده تنها در برخی از سرفیس های سری پرو 4 و سرفیس بوک ایجادشده بود و مربوط به تمام این دستگاه‌ها نبوده است. مایکروسافت نیز در چند هفته گذشته با ارائه آپدیت‌های فریم ویر جدید اقدام به حل این مشکلات کرده و حالا درصد بسیاری از مشکلات مربوط به پردازنده و مدیریت باتری در سرفیس پرو 4 و سرفیس بوک حل‌شده است.
به همین دلیل به تمام کاربران سری محصولات خانواده سرفیس، بخصوص کاربران سرفیس پرو 4 و سرفیس بوک پیشنهاد می‌شود تا به‌صورت اصولی و دقیق، جدیدترین آپدیت‌های فریم ویر را از طریق Windows Update دریافت کنند تا در صورت وجود مشکلات احتمالی، دستگاهشان با بازدهی بهتری کار کند.

دیدگاهتان را بنویسید