مشکلات شبکه آپدیت الحاقی سوم آوریل 2018 برطرف شد

مشکلات شبکه آپدیت الحاقی سوم آوریل 2018 برطرف شد

مایکروسافت به تازگی آپدیت جدیدی را برای رفع مشکلات نسخه 1803 ویندوز 10 منتشر کرده که طی آن ناسازگاری‌های مربوط به شبکه کامپیوترها برطرف کرده است.

بر اساس گزارش AdDuplex نزدیک به 90 درصد کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز 10 آپدیت آوریل 2018 را دریافت کرده‌اند. این به روز رسانی، از زمان عرضه تاکنون با تعداد زیادی از مشکلات همراه بوده است که باعث شده تا بسیاری از کاربران تصمیم بگیرند تا برای مدت زمانی خاص  در نصب آن صبر کنند. در این میان، مایکروسافت با عرضه آپدیت‌های الحاقی مختلف برخی از مشکلات یاد شده را حل کرد؛ با این حال برخی از مشکلات موجود در نسخه 1803 هنوز برای کاربران وجود دارد و آن‌ها هنوز برای استفاده از سیستم عامل خود مشکل دارند.

در این میان، مایکروسافت به تازگی آپدیت الحاقی سوم آوریل 2018 را منتشر کرده که طی آن مشکلات مربوط به اتصال به شبکه‌ها را برطرف می‌کند. تغییرات ارائه شده در این آپدیت شامل موارد زیر می‌شود:

  1. بهبود کاربری مرورگرهای اینترنتی
  2. رفع مشکلات مربوط به پیدا کردن شبکه‌های وای فای مختلف و اتصال به آن‌ها
  3. رفع مشکلات مربوط به پیدا کردن منابع در حال انتشار
  4. باز سازی بخش مدیریت شبکه (NetMan)
  5. رفع مشکلات مربوط به اتصال UPnPHost
  6. رفع مشکلات مربوط به پروتکل‌های PNRPSvc، P2PSvc و P2PIMSvc
  7. افزایش سرعت روند اتصال به شبکه‌های بی‌سیم و شناسایی خودکار شبکه‌ها

کاربران باید پس از نصب این آپدیت وارد Run شده و عبارت services.msc را در آن تایپ کنند تا مشکلات یاد شده برطرف شود.

گفتنی است کاربران دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 که از همین حالا آپدیت آوریل 2018 را دریافت کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به بخش Windows Update به روز رسانی جدید را دریافت کنند. نصب این آپدیت مستلزم اتصال به اینترنت پر سرعت و اتصال به شارژر دستگاه است. لازم به ذکر است که برای دریافت این به روز رسانی کاربران باید موارد احتیاط را رعایت کرده و از خاموش شدن ناگهانی دستگاه بپرهیزند.

دیدگاهتان را بنویسید