مشخصات سخت افزار سرفیس گو 2 برای بار دیگر مشخص شد

پردازنده سرفیس گو 2

اطلاعات منتشر شده اخیر حاکی از مشخصات سخت افزار سرفیس گو 2 است که قرار است به زودی آماده عرضه به بازار شود.

بر اساس این شایعات که توسط یک اکانت توییتری نه چندان معروف منتشر شده، شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا سخت افزار سرفیس گو 2 را در دو مدل آماده عرضه کند. مدل ارزان قیمت سرفیس گو جدید مجهز به پردازنده Core m3 بوده که یکی از کم مصرف‌ترین پردازنده‌های تولید شده توسط اینتل برای دستگاه‌های هوشمند حرفه‌ای است.

علاوه بر این، مدل گران قیمت این محصول قرار است با پردازنده سری Y پنتیوم آماده عرضه شود و قابلیت Base Boost در آن وجود ندارد. هر دو دستگاه یاد شده مجهز به 8 گیگابایت حافظه موقت رم بوده و قرار است با حافظه ذخیره سازی اس اس دی آماده عرضه به بازار شوند.

در این توییت کانفیگ سخت افزار سرفیس گو 2 شامل موارد زیر می‌شوند:

سرفیس گو 2 مدل اول:

  1. Intel(R) Core(TM) m3-8100Y CPU @ 1.10GHz
  2. 2C/4T 1.6GHz base 3.4GHz boost
  3. Intel UHD 615
  4. 8GB RAM
  5. 256GB SSD

سرفیس گو 2 مدل دوم:

  1. Intel(R) Pentium(R) CPU 4425Y @ 1.70GHz
  2. 2C/4T 1.7GHz base no boost
  3. Intel UHD 615
  4. 8GB RAM
  5. 128GB SSD

پیش بینی می‌شود که این محصولات در آینده نزدیک و مشخصاً در جریان نیمه دوم سال 2020 میلادی آماده عرضه به بازار جهانی شوند. با این حال برخی از پیش بینی‌ها اعلام کرده‌اند که شرکت مایکروسافت به دلیل برخی از محدودیت‌های اعمال شده در زمینه شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کارخانه‌های چینی با مشکل عرضه این محصولات مواجه خواهد شد و امکان تولید و عرضه این محصولات در سال 2020 را ندارد و معرفی آن را به سال 2021 موکول خواهد کرد.

با این حال شایعات منتشر شده حاکی از آن است که شرکت مایکروسافت حتی در صورت تاخیر در فروش این محصول، آن را در جریان کنفرانس اکتبر 2020 خود رونمایی و آماده رضه به بازار میکند. با وجود این مسئله میتوان امیدوار بود که در آینده نزدیک و در ماه های آینده مشخص شود که سخت افزار سرفیس گو 2 دقیقا با شایعات مطابقت دارد یا مایکروسافت محصول دیگری را آماده عرضه میکند.

دیدگاهتان را بنویسید