مزیت‌های سرفیس گو در برابر آیپد پرو

مزیت‌های سرفیس گو در برابر آیپد پرو

تا پیش از این، بررسی‌های زیادی در مورد سرفیس گو منتشر شده است و در عین حال بسیاری از تحلیلگران سرفیس گو را به عنوان یک محصول میان رده با آیپد نسل ششم مقایسه کرده‌اند.

اما آنچه تا به امروز سخنی از آن به میان نیامده است، برتری‌ها و مزیت‌های سرفیس گو در برابر سری تبلت‌های حرفه‌ای شرکت اپل است که با عنوان آیپد پرو به بازار عرضه می‌شوند. بسیاری از افراد بر این باور هستند که آیپد پرو، به دلیل وجود پسوند «پرو» باید به صورت مستقیم با محصولات قدرتمندی نظیر سرفیس پرو مقایسه شود. اما مقایسه‌ای که در ادامه میاید، نشان می‌دهد که این دیدگاه اشتباه است. این مقایسه به صورت جز به جز خصوصیات سرفیس گو را با آیپد پرو مقایسه می‌کند.

سیستم عامل

آیپد پروها همگی از سیستم عامل آی او اس استفاده می‌کنند، رابط کاربری این سیستم عامل بسیار زیبا و منحصر به فرد ساخته شده است تا لذت استفاده از این محصولات افزایش پیدا کند. اما نباید فراموش کرد که آی او اس، همچنان یک سیستم عامل دستگاه‌های موبایل بوده که تنها محدود به نصب اپلیکیشن‌های خاص از اپ استور است.

در این میان، مایکروسافت سرفیس گو را همانند دیگر سری محصولات سرفیس با ویندوز 10 تولید و عرضه کرده است. سرفیس گو در حالت پیش‌فرض دارای حالت اس است که تنها اپلیکیشن‌ها را از طریق مایکروسافت استور دریافت می‌کند؛ با این حال مایکروسافت دست کاربران را برای نصب اپلیکیشن‌های حرفه‌ای و دسکتاپ باز گذاشته است؛ به همین دلیل کاربران می‌توانند با فعال سازی نسخه پروی سیستم عامل ویندوز 10 از سرفیس گو همانند یک کامپیوتر حرفه‌ای ویندوزی استفاده کنند.

سخت افزار

تمامی مدل‌های آیپدها از پردازنده‌های اختصاصی شرکت اپل که با عنوان سری A شناخته می‌شوند، بهره می‌برند. جدیدترین آیپد پروی اپل دارای تراشه A10X Fusion است که از لحاظ بازدهی برای کارهای روزمره بسیار مناسب است. اما نباید فراموش کرد که معماری این تراشه از نوع ARM است. تراشه‌های مبتنی بر این معماری در تمامی تلفن‌های هوشمند امروزی پیدا می‌شوند. در این میان، مایکروسافت در تولید سرفیس گو، از پردازنده Intel Pentium Gold 4415Y استفاده کرده است که علاوه بر مصرف انرژی و تولید حرارت بسیار کم، از قابلیت‌های کاملاً مشابه با دیگر پردازنده‌های به کار رفته در کامپیوترهای ویندوزی برخوردار است و می‌تواند نرم افزارهای X86 را در خود اجرا کند.

قیمت

با توجه به موارد بالا می‌توان گفت که سرفیس گو یک محصول کاملاً قدرتمند است که توانایی مناسب برای رقابت با آیپد پرو را دارد؛ در این میان، بازه قیمت گزاری سرفیس گو هم رده با آیپد نسل ششم است. در حقیقت مایکروسافت با تولید سرفیس گو، علاوه بر تولید یک محصول ارزان قیمت توانسته قابلیت‌های بیشتری را نسبت به آیپد پرو در آن بگنجاند.

دیدگاهتان را بنویسید