مرورگر اج برای آیپد عرضه خواهد شد

مرورگر اج برای آیپد عرضه خواهد شد

پس از موفقیت در زمینه تلفن‌های هوشمند، شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا مرورگر اختصاصی خود را برای تبلت‌های آیپد شرکت اپل نیز عرضه کند.
تا پیش از این، مایکروسافت مرورگر اینترنت اختصاصی خود با عنوان اج را برای تلفن‌های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید و iOS عرضه کرده بود. اما حالا استقبال بسیاری از کاربران پلتفرم موبایل باعث شده تا این شرکت به فکر عرضه اج در آیپد ها باشد. بر همین اساس، مایکروسافت قرار است در آینده‌ای نزدیک نسخه سازگار با آیپد ها را در اپ استور اپل موجود کند.
گفتنی است که اج از همین حالا به 5 اپلیکیشن کاربردی برتر اپ استور تبدیل شده است و بسیاری از کاربران تلفن‌های هوشمند آیفون از همین حالا از آن استفاده می‌کنند.
Sean Lyndersay مدیر بخش توسعه مرورگر اج در مایکروسافت نیز به تازگی این مسئله را از طریق یک پست در حساب کاربری توییتر خود تائید کرده است. وی اعلام کرده که مرورگر اج به زودی برای تبلت‌های آیپد نیز عرضه خواهد شد.
عرضه نسخه سازگار اج با آیپد ها در حالی منتشر می‌شود که کاربران تبلت‌های اندرویدی تا پیش از این نیز می‌توانستند از طریق پلی استور به این مرورگر دسترسی داشته باشند. عرضه قابلیت‌های کاربردی نظیر Continue to PC و سازگاری کامل با ویندوز 10 باعث شده تا محبوبیت این مرورگر در میان کاربران ویندوزی که از دستگاه‌های همراه استفاده می‌کنند، افزایش یابد.
علاوه بر این، مرورگر اج دارای امنیت بسیار بالایی است و همچنین از لحاظ سرعت بارگذاری صفحات و مصرف باتری بسیار بهینه است. به همین دلیل کاربران دستگاه‌های ویندوزی تمایل بسیار زیادی به نصب آن در تلفن هوشمند خود داشته‌اند.
مایکروسافت در تلاش است تا با گسترش هر چه بیشتر این مرورگر، میزان محبوبیت اکوسیستم خود را در میان کاربران اندروید و آیفون‌ها افزایش دهد. به همین دلیل پیش بینی می‌شود تا هفته آینده مایکروسافت نسخه بتای این مرورگر را برای کاربران آیپد عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید