مراقب سیستم احراز هویت بیومتریک ویندوز 10 باشید

ویندوز هلو

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های ارائه شده به همراه جدیدترین نسخه سیستم عامل اختصاصی مایکروسافت، امکان استفاده از Windows Hello بود. این قابلت به کاربران امکان احراز هویت از طریق روش‌های مختلف، و از جمله آن‌ها سیستم‌های تشخیصی بیومتریک نظیر اثر انگشت و چهره را می‌دهد.

اما حالا بر اساس گزارش‌های جدید منتشر شده از وب سایت ZDNET، امنیت یکی از سیستم‌های احراز هویت بیومتریک ارائه شده در ویندوز هلو، زیر سؤال رفته است. ZDNet گزارش مذکور را از طریق بررسی‌های انجام شده توسط یک سازمان امنیتی آلمانی منتشر کرده است.

در این گزارش، سیستم تشخیص چهره ویندوز 10 در چند نسخه مختلف از این سیستم عامل مورد بررسی قرار گرفته است و در آن مشخص شده که امنیت تشخیص چهره ویندوز هلو به هیچ وجه قابل قبول نیست. شرکت امنیتی SYSS در آزمایش‌های خود از یک سرفیس پرو 4 به همراه آپدیت سالگرد ویندوز 10 مورد آزمایش استفاده کرده بود. نفوذپذیری یاد شده باعث می‌شد تا افراد با استفاده از تصویر صورت صاحب دستگاه که روی یک برگه چاپ شده بتوانند به اطلاعات داخلی ویندوز دسترسی داشته باشند.

با وجود اینکه مایکروسافت بعدها مشکل یاد شده را با استفاده از آپدیت‌های ضد جاسوسی در آپدیت پاییزی حل کرد، اما هنوز SYSS ادعا می‌کند که این نفوذپذیری یاد شده در میان دستگاه‌های ویندوزی وجود دارد و کاربران این قابلیت، از امنیت کامل برخوردار نیستند.

SYSS در ادامه از کاربران این قابلیت امنیتی خواسته تا اگر تصمیم به ادامه استفاده از این قابلیت دارند، حتماً سیستم عامل خود را آپدیت کرده و از طرف دیگر مراحل اسکن چهره را برای بار دیگر در آپدیت پاییزی با عنوان Fall Creators انجام دهند تا مشکلات امنیتی یاد شده تا حد قابل قبول حل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید