مدیریت screen timeout در آپدیت‌های جدید ویندوز 10

مدیریت screen timeout در آپدیت‌های جدید ویندوز 10

مایکروسافت به تازگی مشکلات مربوط به قابلیت screen timeout را حل کرده است. با این حال بسیاری از کاربران همچنان تمایلی به استفاده از این قابلیت ندارند و تصمیم دارند تا نمایشگر دستگاه‌ها را به صورت همیشه روشن استفاده کنند.

قابلیت screen timeout باعث می‌شود تا نمایشگر دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 پس از گذشت زمانی مشخص و عدم کار کردن با آن‌ها، به طور خودکار خاموش شوند تا به عمر باتری و مصرف بهینه‌تر انرژی در کامپیوترها کمک شود. در این میان، برخی از اپلیکیشن‌ها نظیر VLC در هنگام پخش محتوای ویدیویی، جلوی خاموش شدن خودکار نمایشگر را می‌گیرند و صفحه نمایش را برای کارکرد سریع و در لحظه آماده نگه می‌دارند.

از طرفی برخی از کاربران، بخصوص استفاده کنندگان از دستگاه‌های رومیزی که مشکل و محدودیت باتری ندارند، تمایل به روشن نگه داشتن همیشگی نمایشگر دستگاه خود دارند تا از طریق آن در هر لحظه که اراده می‌کنند، دستگاه پاسخگوی کارهای آن‌ها باشد.

مایکروسافت به تازگی، برخی از تنظیمات اصلی ویندوز 10 را تغییر داده است، به همین دلیل، بعضی از کاربرانی که آپدیت‌های جدید این سیستم عامل را دریافت کرده‌اند، امکان دسترسی به بخش Control Panel برای اعمال این تغییرات را نخواهند داشت و باید از روش دیگری استفاده کنند.

برای مدیریت و تنظیم screen timeout در ویندوز 10، باید قدم‌های زیر را انجام دهید:

1.      وارد تنظیمات اصلی ویندوز 10 شوید

2.      به زیر شاخه System > Power and Sleep بروید و قابلیت یاد شده را کنترل کنید

3.      در این بخش می‌توانید زمان خاموش شدن نمایشگر به صورت خودکار را انتخاب کرده و یا دستگاه را به گونه‌ای تنظیم کنید که همواره نمایشگر را روشن نگه دارد

به یاد داشته باشید که روشن ماندن طولانی مدت نمایشگر، باعث مصرف بیشتر انرژی و کاهش عمر مفید باتری می‌شود. پس اگر عمر باتری برای شما مهم است، screen timeout را روی زمان‌های کوتاه‌تر تنظیم کنید تا دستگاه در زمان عدم کارکرد شما، نمایشگر را سریع‌تر خاموش کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید