محصول جدید خانواده سرفیس با پروژه اندرومدا گره خورده

محصول جدید خانواده سرفیس با پروژه اندرومدا گره خورده

مایکروسافت به‌تازگی اعلام کرده که در حال کار برای توسعه محصولی کوچک از خانواده سرفیس است که امکان کاربری با قلم استایلوس سرفیس را دارد.

بر همین اساس منابع Andromeda.exe در نسخه بتای لو رفته رداستون 4 ویندوز 10 مشاهده‌شده که نشان از وابستگی تلفن هوشمند خانواده سرفیس با پروژه اندرومدا دارد. در کدهای XAML ویندوز 10 بیلد 17025، و بیلد رداستون 4 مایکروسافت ویندوز، از اندرومدا پرده برداشته که نشان از نزدیک شدن به تاریخ عرضه تلفن هوشمند سرفیس دارد.

ساختار رداستون 4 ویندوز 10 نشان می‌دهند که اندرومدا قرار است برای بیش از یک مدل دستگاه تولید شود، با این حال این سورس‌ها نشان از این دارند که حداقل یکی از دستگاه‌های این پروژه نسخه اندرومدای ویندوز 10 را اجرا می‌کنند.

تنها دو روز پیش تصاویری مفهومی از یک تلفن هوشمند از خانواده سرفیس منتشر شده بود که بر اساس آن مایکروسافت در تلاش برای تولید یک دستگاه هوشمند از خانواده سرفیس با قابلیت تا شوندگی و اتصال قلم داشت.

اما حالا خبرهای جدید نشان از تلاش حتمی این شرکت برای عرضه تلفن هوشمند سری سرفیس تا پایان سال 2018 دارند.

اندرومدا، یکی از پروژه‌های مهم مایکروسافت است که در طی آن کمپانی بزرگ ردموند تلاش دارد تا هسته سیستم عامل ویندوز را برای اجرا در هر نوع دستگاهی، از دستگاه‌های دسکتاپ، لپ تاپ و تبلت ها گرفته تا دستگاه‌های هوشمند همراه نظیر تلفن‌های هوشمند و حتی پوشیدنی‌های هوشمندی نظیر نسل آینده مایکروسافت بند موجود کند.

این پروژه در حال حاضر در دست تست است و احتمالاً در آینده‌ای نزدیک آماده عرضه در تلفن‌ها و پوشیدنی‌های هوشمند شود. گفتنی است که پروژه اندرومدا یکی از امیدهای مایکروسافت برای ورود به حوزه اینترنت اشیا خواهد بود.

اندرومدا به‌تازگی در نسخه‌ لو رفته آپدیت آینده ویندوز 10 به نام رداستون عرضه شده. پیش‌نمایش رد استون همچنین خبر از تلاش مایکروسافت برای تولیدموبایل پی سی‌ها دارد. این در حالی است که کمپانی بزرگ رد موند تصمیم دارد در آینده‌ای نزدیک و تا پایان سال 2017 با همکاری کوالکام و شرکای تجاری خود امکان بهره‌وری از سیستم عامل ویندوز 10 را در کامپیوترهای همراه مبتنی بر پردازنده ARM موجود کند.

دیدگاهتان را بنویسید