محصول جدید ایسوس نشان از خصوصیات سرفیس های آینده دارد

سرفیس های آینده

یکی از مدیران مایکروسافت در جلسه‌ای مشترک که همراه با شرکت کوالکام داشت اعلام کردد که دستگاه‌های ویندوزی مجهز به پردازنده‌های اسنپ دراگون هفته‌ای یک بار به شارژ نیاز خواهند داشت.

تری مایرسون، نایب رئیس بخش توسعه سیستم عامل ویندوز در مایکروسافت اعلام کرد که مهم‌ترین و متحول کننده‌ترین قابلیت ممکن برای دستگاه‌های ویندوزی آینده‌، این است که آن‌ها بتوانند برای مدت طولانی بدون نیاز به شارژ مجدد کار کنند.

وی همچنین اعلام کرد که همکاری جدید مایکروسافت با کوالکام برای توسعه دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 10 و مجهز به پردازنده‌های اسنپ دراگون می‌توانند جایگزین تمامی تبلت‌ها و لپ تاپ‌های امروزی بشوند.

مایرسون همچنین اعلام داشت که این دستگاه‌ها لزوماً محدود به یک نوع کاربری خاص از سیستم عامل ویندوز نخواهند بود و شامل تمامی کاربردهای تجاری، شخصی و سرگرمی از ویندوز 10 خواهند شد.

مایکروسافت نام این دستگاه‌ها را «کامپیوترهای شخصی همیشه روشن» یا “Always Connected PCs” گذاشته است که قرار است همانند یک تلفن هوشمند، مجهز به سیستم ارتباطی نسل چهارم باشند. باتری این دستگاه‌ها برای بیش از 20 ساعت کار مداوم از دستگاه طراحی شده و در عین حال این دستگاه‌ها می‌توانند تمامی نرم افزارهای عادی ویندوز 10 را اجرا کنند.

مایکروسافت و کوالکام هر دو اعلام کرده‌اند که این دستگاه‌ها همانند تلفن‌های هوشمند، کاربر را از داشتن همیشگی شارژر و منبع تغذیه بی‌نیاز خواهد کرد. در عین حال دور زدن ارتباط WiFi با وجود ارتباط LTE می‌تواند یکی از برگ برنده‌های این سری دستگاه‌ها از لحاظ امنیتی و حملات مربوط به آسیب پذیری های مشابه Krack باشند.

مایکروسافت هنوز دستگاهی با عنوان سرفیس را با این خصوصیت عرضه نکرده است. با این حال همکاری این شرکت با کوالکام و شرکای تجاری‌اش باعث شده تا نسخه‌هایی خاص از دستگاه‌های همیشه روشن توسعه داده شوند. در صورت موفقیت این دستگاه‌ها ، مایکروسافت حتماً سرفیس های آینده را باقابلیت‌های مشابه تولید خواهد کرد.

در حال حاضر دستگاه‌هایی نظیر NovaGo ساخت شرکت ایسوس به همراه 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت ذخیره سازی  و پشتیبانی از سیم کارت نانو معرفی شده اند.

ایسوس اعلام کرده است که این دستگاه می‌تواند تا 22 ساعت به صورت مداوم ویدیو پخش کند و تا 30 روز به صورت استند بای روشن بماند. این دستگاه از ابتدای 2018تنها در آمریکا، چین، ایتالیا، فرانسه، آلمان و تایوان عرضه می‌شود و به احتمال زیاد تا آینده‌ای نزدیک در کشورهای دیگر نیز آماده عرضه خواهد بود.

علاوه بر این، شایعاتی تأکید کرده‌اند که مایکروسافت با همکاری شرکت‌هایی دیگر نظیر لنوو از محصولاتی مشابه در کنفرانس CES 2018 رونمایی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید