محصولات سرفیس در آینده مجهز به دوربین سه بعدی خواهند شد

محصولات سرفیس در آینده مجهز به دوربین سه بعدی خواهند شد

بر اساس گزارش روز گذشته وب سایت Patently Apple مایکروسافت یک پتنت جدید برای تعبیه دوربین های سه بعدی در محصولات هیبریدی خود به ثبت رسانده است. بر اساس گزارش روز گذشته این وب سایت؛ اوایل تابستان امسال سازمان حق ثبت اختراع آمریکا یک پتنت از مایکروسافت دریافت کرده است که نشان دهنده تلاش این شرکت برای تعبیه دوربین های سه بعدی با قابلیت تشخیص عمق در محصولات آینده سرفیس است. این قابلیت میتواند برای تشخیص حرکات دست و صورت در فضای سه بعدی به سرفیس ها کمک کند و آنها را مجهز به رابط کاربری متفاوت کند. رابط کاربری با استفاده از دوربین سه بعدی، بر خلاف صفحه نمایش لمسی، به کاربر اجازه خواهد داد تا دست خود را برروی هوا و در برابر سرفیس قرار داده و حرکات مختلف را انجام دهد.
دوربین سه بعدی همچنین می تواند کاربرد قلم های استایلوس را هم فرا تر ببرد. بر همین اساس سرفیس های آینده می توانند با تشخیص قلم دربرابر دوربین، به کاربر اجازه نوشتن و کشیدن اشکال مختلف را با استفاده از قلم و بدون قرار دادن آن به صفحه نمایش را بدهد. مایکروسافت همچنین در این پتنت ادعا کرده که کاربران حتی خواهند توانست با استفاده از انگشت به نوشتن و کشیدن اشکال مختلف بپردازند.
این قابلیت همچنین ممکن است برای استفاده در زمینه واقعیت افزوده نیز کاربرد زیادی داشته باشد. تا پیش از این مایکروسافت با تولید و توسعه عینک واقعیت افزوده هلولنز وارد این حوزه از فناوری شده بود و تاحدودی در این زمینه پیشگام بوده است. اما حالا به نظر میرسد که با بالا گرفتن خبر ها در مورد قابلیت های مبتنی بر واقعیت افزوده در آیفون 8 و تعبیه دوربین سه بعدی با تشخیص عمق در آن، مایکروسافت تصمیم دارد تا این قابلیت را در دستگاه های آینده خود عرضه کند.
با این وجود پیش بینی می شود که حتی تلفن هوشمند بعدی مایکروسافت که طبق شایعات از سری محصولات سرفیس خواهد بود، به این قابلیت مجهز شود تا توان رقابتی بیشتری با دستگاه های مبتنی بر واقعیت افزوده نظیر آیفون 8 داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید