محصولات اندرومدا رسماً در لیست دستگاه‌های مورد پشتیبانی ویندوز 10 قرار گرفت

محصولات اندرومدا رسماً در لیست دستگاه‌های مورد پشتیبانی ویندوز 10 قرار گرفت

بیلد 17095 سیستم عامل ویندوز 10 به تازگی از طرف مایکروسافت منتشر شده است و جالب اینجا است که یکی از مهم‌ترین خصوصیات ارائه شده در این نسخه شامل قرار گرفتن نام دستگاه‌های پروژه اندرومدا در لیست دستگاه‌های مورد پشتیبانی در ویندوز 10 می‌شود.

بر همین اساس  Alex Ionescu یکی از متخصصین نرم افزارهای ویندوزی به تازگی این مسئله را در بیلد جدید ویندوز کشف کرده و آن را از طریق حساب کاربری توییتر خود به اشتراک گذاشته است. وی در ادامه پیش بینی کرده که محصولات مبتنی بر اندرومدا تا سال 2018 آماده عرضه خواهند شد.

لازم به ذکر است که مایکروسافت مدت زیادی است که به دنبال توسعه پروژه اندرومدا است. پروژه اندرومدا در صورت موفقیت می‌تواند ویندوز 10 را با رابط کاربری ویژه آماده اجرا در دستگاه‌های مختلف نظیر ساعت‌های هوشمند و دیگر دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا کند.

در چند ماه گذشته مایکروسافت با توانایی درزمینهٔ توسعه ویندوز 10 برای پردازنده‌های ARM موفق شد تا دستگاه‌هایی با عنوان کامپیوترهای همیشه روشن یا Always Connected PC را روانه بازار کند. موفقیت ردموندی‌ها درزمینهٔ توسعه ویندوز 10 در پردازنده‌های ARM می‌تواند در آینده‌ای نزدیک امکان توسعه این سیستم عامل برای دستگاه‌های کم مصرف‌تر و کوچک‌تر را ارائه بدهد و در طی آن این سیستم عامل بتواند به طور یکپارچه روی تمامی دستگاه‌های مختلف آماده عرضه شود.

مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده‌ای نزدیک برای بار دیگر محصولاتی شبیه به مایکروسافت بند و اسپیکر هوشمند کورتانا و همچنین تلفن‌های هوشمند ویندوزی را تولید کند و این بار نه با سیستم عامل و فریم ویرهای اختصاصی، بلکه این دستگاه‌ها قرار است همگی سیستم عاملی یکتا و برابر با کامپیوترهای دسکتاپ را اجرا کنند. در این میان مایکروسافت تنها تغییری که در ویندوز 10 اجرا شده در دستگاه‌های اندرومدا می‌دهد، در رابط کاربری آن‌ها خلاصه خواهد شد که بر اساس آن کاربران می‌توانند با سرعت بیشتری با دستگاه‌ها تعامل داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید