محدودیت جدید مایکروسافت برای عضویت در برنامه اینسایدر اعلام شد

محدودیت جدید مایکروسافت برای عضویت در برنامه اینسایدر اعلام شد

شرکت مایکروسافت به تازگی محدودیتی جدید را برای  کاربران اینسایدر در نظر گرفته است که طی آن، کاربرانی که از بیلدهای قدیمی‌تر ویندوز 10 استفاده می‌کنند، امکان عضویت در برنامه اینسایدر و دریافت آپدیت‌های آن را نخواهند داشت.

بر همین اساس Jason Howard یکی از متخصصین مایکروسافت در پستی جدید که در وبلاگ اختصاصی این شرکت منتشر کرده است، اعلام کرده که از این پس بیلدهای قدیمی ویندوز 10 نظیر نسخه 1703 ویندوز 10 و دستگاه‌هایی که آپدیت Creators و قبل‌تر از آن را اجرا می‌کنند، قادر به دریافت مستقیم آپدیت‌های جدید اینسایدر نخواهند بود. به همین دلیل، کاربران نسخه‌های قدیمی ویندوز 10 باید ابتدا آپدیت‌های جدید را دریافت و نصب کرده و سپس می‌توانند وارد برنامه اینسایدر شده و آپدیت‌های جدید و تست نظیر موارد ارائه شده در رداستون 5 را دریافت کنند.

مایکروسافت در توضیح این مسئله اعلام کرده که بهترین روش برای آپدیت و ارتقای دستگاه‌ها به صورت پله‌ای است و اجبار کاربران اینسایدر به نصب تک تک آپدیت‌های مهم باعث می‌شود تا معماری سیستم عامل به صورت پایدار نگه داشته شود و علاوه بر آن تعداد مشکلات و ارورهای مربوط به نصب آپدیت‌ها کاهش پیدا کند.

مایکروسافت تصمیم دارد تا با انجام این کار، میزان پایداری سیستم عامل خود را بهبود بخشد و از طریق آن بتواند کاربران بیشتری را نسبت به استفاده از این نرم افزارها متمایل کند.

گفتنی است که کاربران برنامه اینسایدر از همین حالا در حال تست برخی از قابلیت‌های رد استون 5 و بیلدهای جدید نظیر نسخه 1803 هستند. با این حال باید توجه داشت که  برای تست این موارد باید از طریق وارد کردن حساب کاربری مایکروسافت در ویندوز 10، به عضویت برنامه اینسایدر در آمد. کاربران پس از تست قابلیت‌های ارائه شده در بخش اینسایدر می‌توانند در مورد خصوصیات ارائه شده در به روز رسانی‌ها اظهار نظر کرده و به مایکروسافت در زمینه بهبود کیفیت تجربه کاربری سیستم عامل ویندوز کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید