مجموعه جدید آیکون ویندوز 10 در آپدیت‌های جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد

آیکون ویندوز 10

شرکت مایکروسافت به‌تازگی لیستی از چند نمونه مدرن از آیکون ویندوز 10 را منتشر کرده است و در کنار آن اعلام کرده که در آپدیت جدید از این تصاویر برای تغییر ظاهر رابط کاربری سیستم عامل استفاده می‌کند.

در این مجموعه که بخش از آن در آپدیت ماه گذشته عرضه شده بود، آیکون اپلیکیشن‌های Mail، Calendar، Calculator، Photos به همراه چند تصویر دیگر تغییر کرده است که ظاهر بسیار بهتری را به رابط کاربری ویندوز می‌دهد. در آپدیت جدید اپلیکیشن‌های دیگری نظیر Voice Recorder و آفیس نیز تغییر کرده‌اند که در نوع خود تأثیر گذار و جذاب‌تر هستند. این آیکون‌ها از آپدیت 1909 به صورت تدریجی به سیستم عامل اضافه می‌شوند که روند کارکرد با کامپیوترهای ویندوزی را به‌طور کامل تغییر می‌دهند.

مایکروسافت اعلام کرده که تمامی این آیکون‌ها را از آپدیت 20H1 در ویندوز 10 اعمال می‌کند تا ظاهر رابط کاربری سیستم عامل بهینه سازی شود. بر این اساس می‌توان حدس زد که طی آپدیت‌های بعدی ویندوز 10 که از طرف مایکروسافت عرضه می‌شود، رابط کاربری و ظاهر سیستم عامل تغییراتی ویژه‌ای خواهد داشت و تفاوت‌های بسیار زیادی نسبت به آپدیت‌های دیگر می‌کند.

این مجموعه جدید از آیکون ویندوز 10 که در حال حاضر ظاهر تعدادی از آن‌ها منتشر شده است در حقیقت بخشی از پروژه بزرگ مایکروسافت برای اعمال طراحی فلوئنت در سیستم عامل ویندوز است که در طول دو سال گذشته تغییرات زیادی را به‌ظاهر سیستم عامل داده است. شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا با تغییر ظاهر سیستم عامل ویندوز امکانات ویژه‌ای را برای استفاده از ویندوز 10 در نظر بگیرد.

گفتنی است که دریافت این آیکون‌ها لزوماً نیازی به عضویت در برنامه اینسایدر ندارد و کاربران می‌توانند با مراجعه به مایکروسافت استور و آپدیت اپلیکیشن‌های خود اقدام به استفاده از این آیکون‌های جدید کنند. مایکروسافت البته ممکن است برخی از آیکون های جدید را فقط برای کاربران اینسایدر آماده عرضه کند و محدودیت ویژه ای را برای استفاده از آنها اعمال کند.

دیدگاهتان را بنویسید