مجله تایمز سرفیس‌ پرو ۳ را در میان ۲۵ اختراع برتر ۲۰۱۴ جای داد

مجله تایمز سرفیس‌ پرو ۳ را در میان ۲۵ اختراع برتر ۲۰۱۴ جای داد

با اینکه هنوز ساعت اپل واچ به بازار عرضه نشده، اما مجله تایمز این دستگاه را در میان ۲۵ اختراع برتر سال ۲۰۱۴ قرار داده است. تایمز درباره این ساعت نوشت: «کامپیوتری کامل برای جای‌گیری روی مچ دست شماست و از رابط کاربری زیبا با ترکیبی از صفحه نمایش لمسی و کلیدهای فیزیکی بهره می‌برد.»

در گزارش مجله تایمز همچنین به چگونگی ساخت ساعت توسط اپل بر اساس مد روز اشاره شده و اپل‌واچ را به عنوان یک دستگاه شاخص در عرصه تکنولوژی معرفی کرده است. همچنین به برخی از ویژگی‌های این ساعت همچون ارسال و دریافت پیام، مسیریابی، پرداخت به وسیله موبایل و البته پیگیری رفتار و فعالیت‌های سلامتی اشاره شده است. شایعات حاکی از آن است که ساعت اپل 14 فوریه 2015، روز ولنتاین، عرضه خواهد شد.

در بین ۲۵ اختراع و ساخته برتر سال ۲۰۱۴، سرفیس ۳ مایکروسافت نیز به چشم می‌خورد. تبلتی با اندازه صفحه نمایش ۱۲ اینچی که به کمک یک کاور تایپ‌کننده به لپ‌تاپ تبدیل شده و از پایه نگه‌دارنده مناسب بهره می‌برد. از مشخصات دیگر آن می‌توان به پردازنده داخلی اینتل، حافظه رم ۴ گیگابایت و حافظه ذخیره سازی ۵۱۲ گیگابایت آن اشاره کرد.در تبلیغات گذشته نیز شاهد بوده‌ایم که مایکروسافت با سرفیس پرو ۳ به جای آیپد اپل به جنگ با مک‌بوک ایر برخواسته است.

اما گوشی هوشمندی نیز در این لیست دیده می‌شود که Blackphone نام دارد. این گوشی هوشمند یک نسخه مشتق شده از سیستم عامل اندروید را اجرا می‌کند و در آن تمام ویژگی‌هایی که ممکن است شبیه به حفره امنیتی برای دستگاه عمل کنند از بین رفته است و تماس‌ها به صورت متون رمزنگاری می‌شوند. با این حال این گوشی کاملا امن نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید