مایکروسافت debugger جدید ویندوز 10 را در استور منتشر کرد

مایکروسافت debugger جدید ویندوز 10 را در استور منتشر کرد

مایکروسافت روز گذشته نسخه ای نمایشی از ابزار رفع باگ WinDbg را برای توسعه دهندگان عرضه کرد. این debugger جدید که از طریق استور ویندوز 10 شعرضه شده به توسعه هندگان امکان عیب یابی ویندوز از طریق رابط گرافیکی را میدهد. رابط گرافیکی debugger جدید مدرن تر شده و مایکروسافت در توسعه آن از عناصر کنترلی و رابط کاربری Ribbon استفاده کرده است.
رابط کاربری Ribbon در این ابزار باعث شده تا استفاده از آن با دیگر کاربری های ویندوز یکپارچه شود. البته در حال حاضر این رابط کاربری بسیار ابتدایی است و انتظار میرود که مایکروسافت در آپدیت های بعدی، تغییرات بهتری برای کاربردی تر ساختن و زیبا تر کردن این ابزار در آن اعمال کند.
از دیگر قابلیت های این ابزار میتوان به منوی فایل های جدید و سازمان یافته تر، و رفع باگ در بک گراند برای مالتی تسکینگ بهتر اشاره کرد.
مایکروسافت در طراحی این ابزار تلاش کرده تا کاربری آن را برای استفاده افراد با سطح آشنایی کم و متوسط نیز آماده کند. بر همین اساس بخش های مختلف این ابزار همانن تمام ابزار های ویرایش کننده ای که تاکنون در محصولات نرم افزاری مایکروسافت دیده شده ساخته شده تا محیط آشنای آن، عملیات مختلف را آسان تر کند.

دیدگاهتان را بنویسید