مایکروسافت 17 درصد از دنیای مرورگرها را در دست دارد

مایکروسافت 17 درصد از دنیای مرورگرها را در دست دارد

بر اساس آمارها و گزارش‌های تحلیلی اخیر NetApplications، شرکت مایکروسافت بیش از 17 درصد بازار مرورگرها را در دست دارد.


شرکت مایکروسافت در حال حاضر دو مرورگر اینترنت اکسپلورر، و اج را در اختیار خود دارد. کاربران این دو نرم افزار، بیشتر از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند؛ با این حال مایکروسافت در ماه‌های پایانی سال 2017 نسخه موبایل مرورگر اج را برای دستگاه‌های همراه نظیر آیفون و تلفن‌های هوشمند اندرویدی نیز عرضه کرد.
عرضه مرورگرها برای دستگاه‌های همراه و متقاعد کردن کاربران به عدم استفاده از مرورگرهای رقیب نظیر گوگل کروم و فایرفاکس باعث شده تا میزان کاربران اج بیشتر شود. علاوه بر این تست‌های مختلف، نشان داده که بازدهی مرورگر اج نسبت به دیگر محصولات رقیب بیشتر است.
این در حالی است که گوگل کروم، در پایان سال 2017، بیش از 60.6 درصد از کاربران اینترنت را در اختیار خود دارد. با این حال مشکلاتی نظیر مصرف بیش از اندازه گوگل کروم از منابع سخت افزاری و باتری، در کنار مسائل امنیتی نظیر نفوذ بدافزارها به این مرورگر باعث شده تا تمایل بسیاری از کاربران برای استفاده از کروم کاهش پیدا کند و در عین حال میزان تمایل کاربران به استفاده از مرورگرهای دیگر نظیر اج بیشتر شود.
علاوه بر این NetApplications ادعا می‌کند که عرضه پلتفرم یکپارچه مایکروسافت برای سیستم عامل اندروید، باعث شده تا بسیاری از کاربرانی که به طور مشترک از ویندوز 10 و تلفن‌های هوشمند اندرویدی استفاده می‌کنند، تمایل بیشتری برای استفاده از اج داشته باشند. بر همین اساس، مایکروسافت در چند ماه گذشته تمرکز ویژه‌ای روی توسعه اپلیکیشن‌های مخصوص برای سیستم عامل اندروید کرده است.
این پلتفرم شامل یک لانچر اختصاصی و مرورگر اج می‌شوند که در کنار آن‌ها تمامی اپلیکیشن‌های اصلی ویندوز برای یک کاربر اندرویدی توسعه داده شده است. این مسئله در کنار مرگ پلتفرم ویندوز فون، باعث شد تا تعداد کاربرانی که از مایکروسافت اج در اندروید استفاده می‌کنند، بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید