مایکروسافت کاربران را به استفاده از وان درایو تشویق می‌کند

مایکروسافت کاربران را به استفاده از وان درایو تشویق می‌کند

شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا در آپدیت بعدی ویندوز 10 امکانات تشویقی بیشتری را برای استفاده از سرویس ذخیره سازی ابری وان درایو ایجاد کند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در وب سایت HTNovo مایکروسافت در آپدیت اکتبر 2018 به بعد پیام‌های تشویقی زیادی را به کاربران نشان می‌دهد تا از طریق آن کاربران حساب ابری وان درایو خود را فعال کرده و سپس اقدام به فعال سازی قابلیت بکاپ از تنظیمات ویندوز 10 روی این فضای ابری کنند.

این قابلیت به صورت مشخص در تنظیمات اصلی ویندوز 10 قرار گرفته است که البته به صورت پیش فرض غیر فعال است و کاربران باید آن را به صورت دستی فعال کنند.

این پیام‌های تشویقی در حالی قرار است در آپدیت اکتبر 2018 آماده عرضه شوند که بسیاری از تحلیلگران و کاربران بر این باور هستند که استفاده از قابلیت بکاپ تنظیمات ویندوز 10 در وان درایو ممکن است به حریم خصوصی کاربران لطمه وارد کند.

وان درایو یکی از سرویس‌های نرم افزاری مهم مایکروسافت است که کاربران از طریق آن می‌توانند به موارد مختلف را در حساب ذخیره سازی ابری بکاپ بگیرند. بر همین اساس، استفاده از این سرویس باعث می‌شود تا کاربران بتوانند بدون طی کردن زمان طولانی تمامی اطلاعات خود را از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر انتقال دهند.

این قابلیت همچنین باعث می‌شود تا اطلاعات کاربران در صورت مواجهه با باج افزارها قابل بازگشت باشد و کاربران دیگر نیازی به پرداخت باج به توسعه دهندگان بدافزارهایی نظیر واناکرای نداشته باشند و تنها کافی است با بکاپ گرفتن همیشگی اطلاعات خود در وان درایو، در هر لحظه به آن‌ها از طریق هر کامپیوتری دسترسی داشته باشند.

البته باید ذکر گرد که استفاده از این سرویس ذخیره سازی ابری به خودی خود احتمال دسترسی هکرها به اطلاعات از طریق نفوذ به حساب کاربری مایکروسافت را افزایش می‌دهد. کما اینکه در سال‌های اخیر این اتفاق برای سرویس‌های مشابه نظیر یاهو و فیس بوک نیز رخ داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید