مایکروسافت کاربران را به آپدیت ویندوز 10 تشویق می‌کند

مایکروسافت کاربران را به آپدیت ویندوز 10 تشویق می‌کند

شرکت مایکروسافت به تازگی از طریق انتشار بیانیه‌ای تلاش کرده تا کاربران را به آپدیت کردن سیستم عامل ویندوز 10 نصب شده روی دستگاه‌ها تشویق کند.

طی این بیانیه، مایکروسافت اعلام کرده که تا پایان ماه اکتبر تصمیم به توقف توسعه آپدیت سازندگان یا همان Creators دارد و پس از آن سیستم‌های امنیتی و قابلیت‌های ارائه شده برای کامپیوترهای ویندوزی برای دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 با این آپدیت ارائه نمی‌شود.  این بیانیه از طریق روش‌های گوناگون به اطلاع کاربران دستگاه‌های ویندوزی رسیده است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها بنری است که مایکروسافت در بخش استور اصلی ویندوز 10 ارائه داده است.

آپدیت سازندگان که در مارس 2017 آماده عرضه به کاربران به صورت عمومی شده بود، دومین آپدیت بزرگ ویندوز 10 پس از آپدیت سالگرد عرضه این سیستم عامل بوده است که یک سال پس از اولین آپدیت بزرگ برای کاربران ارائه شده بود. بر اساس آمار‌های منتشر شده توسط AdDuplex نسخه 1703 ویندوز 10 در حال حاضر در دستگاه کمتر از 3 درصد کاربران نصب شده است و در حال کار است.

بسیاری از کاربران به دلایل مسائل مختلف نظیر کاهش ترافیک مصرفی اینترنت و همچنین احتیاط‌های لازم برای عدم خرابی سیستم عامل در حین آپدیت، از دریافت به روز رسانی‌های جدید ویندوز 10 خودداری می‌کنند و به جای آن اقدام به بستن آپدیت‌ها در سیستم عامل می‌کنند.

این در حالی است که شرکت مایکروسافت به عنوان توسعه دهنده اصلی ویندوز 10 هرگز کاربران را به انجام چنین کاری تشویق نکرده است و بارها به دلیل مسائل امنیتی در مورد عدم نصب آپدیت‌ها به کاربران هشدار داده است.

کاربران پس از باز کردن پروسه‌های مربوط به آپدیت‌ها می‌توانند با مراجعه به بخش Windows Update در بخش تنظیمات اصلی، جدیدترین به روز رسانی ویندوز 10 را برای دستگاه خود و دریافت و نصب کنند. روند نصب آپدیت‌ها به صورت خودکار و آسان بوده و کاربران با کمترین زحمت ممکن می‌توانند آن‌ها را دریافت و نصب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید