مایکروسافت کابل‌های تبدیل USB-C مخصوص سرفیس ها را تولید کرد

مایکروسافت کابل‌های تبدیل USB-C مخصوص سرفیس ها را تولید کرد

پس از معرفی و عرضه سرفیس گو به همراه درگاه USB-C شرکت مایکروسافت تجهیزات مخصوص این کامپیوتر همراه را تولید کرده است.

این محصولات، شامل دانگل تبدیل یو اس بیِ تایپ سی به USB-A و همچنین کابل اترنت مناسب برای این درگاه می‌شود. کاربران با استفاده از این ابزارهای جانبی می‌توانند دستگاه‌های مختلف را به سرفیس گو متصل کرده و از آن‌ها استفاده کنند.

تا پیش از این، مایکروسافت در تولید سرفیس ها از سه درگاه متفاوت استفاده کرده بود. این درگاه‌ها شامل یک پورت USB-A یک پورت Mini Display و یک درگاه مگنتی اختصاصی سرفیس ها می‌شدند که تمامی دستگاه‌ها و ابزارهای جانبی از طریق این سه درگاه به سرفیس ها قابل اتصال بودند. اما حالا مایکروسافت با تعبیه درگاه USB-C در سری محصولات سرفیس، لوازم جانبی و اکسسوری‌های سازگار با این محصولات را نیز آماده عرضه کرده است.

با توجه به اقدام مایکروسافت مبنی بر تعبیه یو اس بی سی در سرفیس گو و تولید لوازم جانبی مبتنی بر این درگاه، می‌توان مطمئن بود که USB-C در طراحی دیگر مدل‌های سرفیس که قرار است تا پاییز امسال آماده عرضه شوند نیز حضور خواهد داشت. در حقیقت پیش بینی‌های مطرح شده بر این مسئله تکیه دارند که مایکروسافت تصمیم به ادامه راه اپل برای توسعه درگاه USB-C دارد.

پیش از این و به طور مشخص در سال 2016 اپل درگاه USB-C را در مک بوک‌های خود تعبیه کرد و پس از آن ابزارهای جانبی مخصوص این محصولات را تولید و عرضه کرده بود. علاوه بر این، مدتی کوتاه پس از عرضه این محصولات توسط اپل، کمپانی‌های مطرح در زمینه تولید لوازم جانبی نیز اقدام به تولید ابزارهای کارآمدتری برای مک بوک‌ها کردند. اما حالا به نظر می‌رسد که عرضه سرفیس گو با این درگاه، دیگر محدودیت زیادی را برای کاربران به وجود نمی‌آورد و کاربران می‌توانند با خرید دانگل‌های مختلف، تمامی کارهای مورد نظر خود را با سرفیس ها انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید