مایکروسافت پاک شدن فایل‌های شخصی کاربران در آپدیت جدید ویندوز را تائید کرد

مایکروسافت پاک شدن فایل‌های شخصی کاربران در آپدیت جدید ویندوز را تائید کرد

شرکت مایکروسافت از هفته گذشته فرایند عرضه نسخه عمومی آپدیت اکتبر 2018 را شروع کرده است و حالا بسیاری از کاربران، دستگاه‌های خود را برای دانلود و نصب این نسخه آماده کرده‌اند.

در این میان، تنها چند ساعت پس از عرضه این نسخه برخی از کاربران عضو برنامه اینسایدر گزارش‌هایی مبنی بر پاک شدن فایل‌های شخصی ذخیره شده در فولدر User را منتشر کرده بودند که باعث سروصدای زیادی شده بود. در این میان شرکت مایکروسافت کمتر از یک هفته پس از عرضه این آپدیت، وجود مشکل یاد شده را تائید کرده است.

بر همین اساس، شرکت مایکروسافت طی انتشار بیانیه‌ای اقدام به توقف عرضه آپدیت ویندوز 10 برای کاربران عادی کرده است و کاربران در حال حاضر امکان دانلود و نصب این به روز رسانی را ندارند.  مایکروسافت اعلام کرده که در صورت بروز هر گونه مشکل پس از دریافت این به روز رسانی حاضر به ارائه خدمات بازیابی فایل به صورت رایگان است. با این حال بسیاری از کاربرانی که با این مشکل مواجه شده‌اند، در کشورهایی که مایکروسافت به صورت رسمی خدمات پس از فروش ارائه می‌کند، زندگی نمی‌کنند و فایل‌های شخصی خود را از دست داده‌اند.

مایکروسافت همچنین به کاربران توصیه کرده است که با توجه به توقف عرضه این به روز رسانی، اقدام به نصب آن به صورت دستی روی دستگاه‌ها نکنند چرا که این آپدیت ممکن است باعث پاک شدن اطلاعات شخصی آن‌ها از روی دستگاه شود.

لازم به یادآوری است که این اولین باری نیست که مایکروسافت در طول اولین روزهای عرضه آپدیت‌های جدید ویندوز 10 با مشکلات متعدد مواجه می‌شود. این کمپانی در عرضه آپدیت آوریل 2018 نیز مجبور به توقف عرضه به روز رسانی در روزهای اولیه ماه آوریل شد؛ چرا که آپدیت باعث خاموشی کامل دستگاه می‌شد. مایکروسافت پس از  رفع این باگ‌ها در نهایت در اواخر ماه آوریل آپدیت جدید ویندوز 10 را آماده عرضه به کاربران کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید