مایکروسافت نسخه دسکتاپ اسکایپ را همانند نسخه همراه آن تغییر داد

مایکروسافت نسخه دسکتاپ اسکایپ را همانند نسخه همراه آن تغییر داد

شرکت مایکروسافت در ماه گذشته تصمیم گرفت تا رابط کاربری نسخه همراه اسکایپ را در اندروید و iOS تغییر دهد. تغییرات بزرگ مایکروسافت در اسکایپ شامل رابط کاربری متفاوت و حتی اضافه کردن قابلیت های مشابه به اسنپ چت میشد که تاحدودی انتقادات و استقبال‌های گوناگونی را در پی داشت.
با این حال مایکروسافت این بار تصمیم گرفته تا نسخه دسکتاپ پیام رسان خود در سیستم عامل های MacOS، ویندوز و لینوکس را نیز تحت تاثییر این تغییرات قرار دهد. بر همین اساس کاربران نسخه دستکاپ اسکایپ نیز از این پس خواهد توانست به تصاویر پاناروما و همچنین استاتوس های جدید دسترسی داشته باشند. بر همین اساس کاربران میتوانند تصاویر پاناروما را در چت ها و highlight ها اضافه کنند. کاربران همچنین میتوانند نحوه دریافت پیام ها و نمایش اعلان ها را در آپدیت جدید دسکتاپ اسکایپ مدیریت کنند.
از دیگر قابلیت هایی که در نسخه جدید اسکایپ موجود شده؛ میتوان به روش آسان تر برای تغییر زبان برنامه و همچنین تنظیم راحت تر هدست ها و هدفون های مختلف برای چت ها اشاره کرد.
گفتنی است که آپدیت فوق هنوز برای کاربران ویندوز به صورت عمومی عرضه نشده و تنها نسخه بتای این آپدیت از طریق بخش اینسایدر در وب سایت اسکایپ در دسترس قرار گرفته است. پیش بینی میشود که مایکروسافت تصمیم دارد تا از نسخه نهایی آپدیت جدید پیام رسان اسکایپ در زمان عرضه و انتشار نسخه نهایی آپدیت پاییزی (Fall Creators Update) رونمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید