مایکروسافت نام اپلیکیشن Story Remix را بار دیگر نیز تغییر داد

مایکروسافت نام اپلیکیشن Story Remix را بار دیگر نیز تغییر داد

تا پیش از این در اپدیت های نسخه بتا که برای کاربران Insider عرضه می شد، مایکروسافت اپلیکیشن مدیریت فیلم و عکس در ویندوز 10 را که قرار بود در آپدیت Fall Creators عرضه شود با نام Story remix معرفی کرده بود. اما حالا مایکروسافت قصد دارد تا نام این سرویس را در آپدیت پاییزی تغییر دهد.
Story Remix تا پیش از این قرار بود جایگزینی برای اپلیکیشن Photos در ویندوز 10 باشد اما حالا به نظر میرسد که این کمپانی تصمیم گرفته نام این اپلیکیشن را به Photos & Videos تغییر دهد.
تحلیلگران ادعا میکنند که دلیل اصلی مایکروسافت برای تغییر نام این اپلیکیشن می تواند کارایی آن باشد. Story Remix تنها به یکی از قابلیت های این اپلیکیشن اشاره دارد؛ در حالی که این اپلیکیشن قرار است به طور کل جایگزین اپلیکیشن مدیریت تصاویر و فایل های ویدیویی در ویندوز 10 شود. با این حال مایکروسافت یک اپلیکیشن دیگر نیز برای تماشای فیلم به نام Movies و یک اپلیکیشن برای تماشای تلویزیون به نام TV را در ویندوز 10 توسعه داده که هر دو قابلیت پخش فایل های ویدیویی را دارند.
بر همین اساس Brandon LeBlanc از نویسندگان وبلاگ رسمی مایکروسافت در حساب خود از کاربران در مورد تغییر نام این اپلیکیشن سوال کرده و از آنها درخواست نظر دادن در این مورد را کرده است. در صورتی که فیدبک ها به این تغییر نام مثبت باشد، آپدیت Fall Creators با اپلیکیشن Photos & Videos عرضه خواهد شد.
Story Remix اپلیکیشن جدید مایکروسافت برای پخش فایل های تصویری و ویدیویی در آپدیت پاییزی ویندوز 10 است که قابلیت های مختلفی نظیر میکس و ایجاد فایل های ویدیویی از ترکیب عکس ها و فیلم ها را دارد. بسیاری از تحلیلگران قابلیت های این اپلیکیشن را با مدل مشابهش در iOS مقایسه کرده اند و ادعا کرده اند این قابلیت در ویندوز 10 تقلیدی از قابلیت Memories در دستگاه های همراه اپل نظیر آیفون است.
نسخه نهایی آپدیت پاییزی بر اساس برنامه زمانبندی مایکروسافت قرار است در سپتامبر امسال به صورت عمومی در دسترس کاربران قرار گیرد. کاربران دستگاه های مبتنی بر ویندوز 10 از جمله دستگاه های خانواده سرفیس می توانند پس از عرضه این آپدیت، آن را از طریق Windows Update دریافت و نصب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید