مایکروسافت مشکل به هم ریختگی وب سایت‌ها در آپدیت جدید ویندوز 10 را برطرف کرد

مایکروسافت مشکل به هم ریختگی وب سایت‌ها در آپدیت جدید ویندوز 10 را برطرف کرد

دو روز پیش بود که کاربران آپدیت جدید  ویندوز 10 خبر از وجود یک مشکل را منتشر کرده بودند و حالا شرکت مایکروسافت در توسعه یک آپدیت کوچک این مشکل را برطرف کرده است.

مایکروسافت به تازگی آپدیت جدید ویندوز 10 ببا عنوان  KB4505057 را برای کاربران عضو برنامه اینسایدر آماده عرضه کرده است که در آن مشکلات مربوط به عدم دسترسی به وب سایت‌های دولتی از طریق مرورگر اج و اینترنت اکسپلورر برطرف شده است. تا پیش از این کاربران با باز کردن وب سایت‌های دولتی برخی از کشورها که فقط با مایکروسافت اج و اینترنت اکسپلورر امکان کارکرد را داشتند با مشکل مواجه بودند و در نهایت باعث می‌شدند تا کاربران امکان دسترسی به وب سایت‌های یاد شده را نداشته باشند.

مایکروسافت در توسعه و عرضه این آپدیت جدید ویندوز 10 همچنین ارور 0x800f081f – CBS_E_SOURCE_MISSING برای نصب برخی از افزونه‌ها و برنامه‌ها را برطرف کرده است. این شرکت اعلام کرده که سیستم امنیتی HTTP Strict Transport Security (HSTS) از این پس قابل دسترس برای کاربران عادی خواهد بود و آپدیت‌های جدید برای اجرای آن‌ها محدودیتی ایجاد نمی‌کند.

گفتنی است که مایکروسافت در حال توسعه و عرضه نسخه‌های نهایی آپدیت ماه می 2019 ویندوز 10 است و قرار است در آینده نزدیک اکثر کامپیوترهای مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 10 به این آپدیت مهاجرت خواهند کرد. بر این اساس مایکروسافت در تلاش است تا تمامی باگ‌های احتمالی ایجاد شده در این نسخه را به صورت هر چه سریع‌تر نسبت به گذشته برطرف کند و به کاربران امکان دسترسی بهینه به دستگاه‌های جدید را بدهد. گفتنی است که کاربران پس از عرضه نسخه نهایی آپدیت ماه می 2019 می‌توانند آن را از طریق بخش ویندوز آپدیت در تنظیمات اصلی سیستم عامل ویندوز 10 دانلود و روی کامپیوترهای شخصی خود نصب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید