مایکروسافت قابلیت‌های کورتانا را افزایش می‌دهد

مایکروسافت قابلیت‌های کورتانا را افزایش می‌دهد

اخیراً یکی از سخنگویان شرکت مایکروسافت اعلام کرده که این کمپانی تصمیم دارد تا قابلیت‌های ارائه شده در دستیار هوشمند دیجیتالی کورتانا را افزایش دهد.

David Ku یکی از سخنگویان مایکروسافت در مصاحبه اخیر خود با وال استریت ژورنال اعلام کرده است که این کمپانی تصمیم دارد تا با ارائه محصولات سخت افزاری هوشمند مبتنی بر دستیار دیجیتالی کورتانا، میزان استفاده از این دستیار را در میان کاربران افزایش دهد. وی در گفت و گوی خود اعلام کرده است که هدف مایکروسافت در حقیقت ارائه امکانی برای استفاده از کورتانا در زمانی است که کاربران در مقابل کامپیوترهای ویندوزی یا تلفن‌های هوشمند خود قرار نگرفته‌اند. این مسئله به طور مشخص نشان می‌دهد که هدف اصلی مایکروسافت ارائه سری محصولاتی هوشمند بر پایه دستیار دیجیتالی کورتانا است.

تا پیش از این، مایکروسافت با همکاری هارمن کاردن یک اسپیکر هوشمند مبتنی بر دستیار دیجیتالی کورتانا را توسعه داده بود. اما حالا David Ku بر این ادعا است که محصول یاد شده به هیچ وجه موفقیت‌های مورد انتظار مدیران مایکروسافت را برآورده نکرده است.  وی اعلام کرده که مایکروسافت نمی‌خواهد تجربه تلخ ویندوز فون را با کورتانا تکرار کند. به همین دلیل این کمپانی تصمیم گرفته است تا با افزایش قابلیت‌های این دستیار صوتی هوشمند و همچنین افزایش دستگاه‌ها و تجهیزات هوشمند سازی خانه بر پایه آن میزان استفاده از این محصول را در میان کاربران دستگاه‌های هوشمند افزایش دهد.

علاوه بر این، سخنان اخیر مدیر مایکروسافت می‌تواند به عنوان نشانه‌ای از تغییر سیاست‌های مایکروسافت به حساب بیاید. این کمپانی احتمالاً در آینده نزدیک دستیار صوتی اختصاصی خود را برای سیستم عامل‌های دسکتاپ دیگر نظیر مک او اس شرکت اپل نیز توسعه خواهد داد.

گفتنی است که در حال حاضر نزدیک به 148 میلیون نفر از دستیار هوشمند کورتانا در دنیا استفاده می‌کنند و مایکروسافت به عنوان توسعه دهنده آن به دنبال افزایش این تعداد از کاربران است.

دیدگاهتان را بنویسید