مایکروسافت قابلیت‌های نسخه یونیورسال وان نوت را بهبود می‌دهد

مایکروسافت قابلیت‌های نسخه یونیورسال وان نوت را بهبود می‌دهد

شرکت مایکروسافت به فکر بهبود رابط کاربری و نحوه استفاده از نسخه جدید ویندوز یونیورسال وان نوت افتاده است.

بر همین اساس،  Laura Butler نایب رئیس بخش توسعه نرم افزاری اپلیکیشن‌های ویندوز یونیورسال به تازگی طی مصاحبه‌ای اعلام کرده که این کمپانی در تلاش است تا مشکلات نسخه یونیورسال وان نوت را برطرف کند و کاربران تا 6 ماه آینده تجربه بهتری از آن خواهند داشت. بر همین اساس، مایکروسافت تصمیم دارد تا 6 ماه دیگر از نسخه جدید این اپلیکیشن برای ویندوز 10 رونمایی کند و مشکلاتی که تا به امروز کاربران با آن مواجه بودند را برطرف کند.

مایکروسافت اعلام کرده که نسخه آتی وان نوت در پلتفرم ویندوز یونیورسال از لحاظ کاربری حتی از نسخه Win32 این نرم افزار نیز بهتر خواهد بود و کاربران برای استفاده از آن هیچ محدودیتی نخواهند داشت. در حقیقت مایکروسافت تصمیم دارد تا با توسعه این نسخه نظر کاربران را به استفاده از اپلیکیشن‌های پلتفرم ویندوز یونیورسال جلب کند تا آن‌ها اپلیکیشن‌های این بستر را به نرم افزارهای Win32 ترجیح دهند.

تا پیش از این بسیاری از کاربران شکایت‌های متعددی را بابت استفاده از نسخه ویندوز یونیورسال وان نوت مطرح کرده بودند. وان نوت یونیورسال با بسیاری از دستگاه‌هایی که مجهز به نمایشگرهای لمسی و همچنین قلم‌های استایلوس بوده‌اند نظیر سرفیس ‌ها مشکل داشته و یادداشت‌ها را به صورت اشتباه دریافت و ثبت می‌کرده است. یکی از باگ‌های مهم این نرم افزار که هنوز پس از دو سال برطرف نشده، پرش یادداشت به سمت راست یا چپ بوده است.

همین مشکلات باعث شده تا کاربران استفاده از نسخه‌های Win32 وان نوت را که به همراه بسته نرم افزاری آفیس ارائه می‌شود را به نسخه یونیورسال آن ترجیح دهند. بر همین اساس، مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده نزدیک پشتیبانی هر چه بهتری را از این نرم افزار ارائه دهد تا تعداد نسخه پیشفرض این نرم افزار یادداشت برداری بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید