مایکروسافت فروش اولین نسخه ایکس باکس وان را متوقف کرد

مایکروسافت فروش اولین نسخه ایکس باکس وان را متوقف کرد

مایکروسافت پس از گذشت حدود 4 سال، رسماً توقف فرایند فروش نسخه اولیه ایکس باکس وان را در آمریکا اعلام کرد. مایکروسافت از این پس تصمیم دارد تنها نسخه اس و ایکس کنسول ایکس باکس وان را در آمریکا بفروشد. بااین‌حال نسخه ریفربیشد نسخه اولیه کنسول های نسل هشتمی مایکروسافت هنوز به طور رسمی فروخته خواهد شد.
با وجود اینکه فروش نسخه اولیه ایکس باکس وان اس در آمریکا متوقف شده، اما Kotaku UK در گزارش اخیراً خود اعلام کرده که این نسخه از کنسول ایکس باکس وان در انگلستان به فروش می‌رسد.
اولین نسخه کنسول ایکس باکس وان چهار سال پیش و در سال 2013 معرفی و عرضه شد. این کنسول معمولا در رنگ مشکی و با بدنه ای بزرگ تر از نسخه اس و ایکس ساخته شده بود. نسخه اول ایکس باکس وان، نزدیک به 40 درصد بزرگتر از نسخه اس بوده و قدرت پردازشی کمتری به نسبت آن داشت.
این کنسول در ابتدا برای رقابت با کنسول نسل هشتمی سونی، یعنی پلی استیشن 4 به بازار آمد که محدودیت های بسیاری داشت. 100 دلار قیمت گرانتر و فروش اجباری کینکت به همراه نسخه اولیه ایکس باکس وان و همچنین اجبار به اتصال به اینترنت باعث شد تا موفقیت مایکروسافت در حوزه کنسول های خانگی زیر سوال برود. اما مایکروسافت پس از مدتی با تغییر سیاست خود توانست ایکس باکس وان را به یکی از محبوب ترین کنسول های خانگی نسل هشتمی تبدیل کند تا جایی که امروز Xbox One Xتوانسته عنوان تواندمند ترین کنسول خانگی را از آن خود کند، ایکس باکس وان ایکس در حقیقت بخشی از پروژه اسکورپیو بود که به تازگی وارد بازار شده است، این کنسول قدرت پردازشی بسیار بالایی دارد؛ تا جایی که از لحاظ پردازش تصویر توانسته چند قدم از رقیب سر سخت خود یعنی پلی استیشن پرو جلو بیافتد.

دیدگاهتان را بنویسید