مایکروسافت عرضه حالت S در نسخه‌های عادی ویندوز را تائید کرد

مایکروسافت عرضه حالت S در نسخه‌های عادی ویندوز را تائید کرد

اوایل ماه پیش، برخی از تحلیل گران شایعاتی در مورد ارائه حال S در نسخه‌های معمولی ویندوز 10 را مطرح کرده بودند.

این پیش بینی‌ها ادعا می‌کردند که پروژه توسعه نسخه اس ویندوز 10 شکست خورده است و مایکروسافت تصمیم گرفته تا به جای توسعه نسخه‌ای خاص از ویندوز 10 برای دستگاه‌های میان رده، حالت اس را به تمامی دستگاه‌های ویندوزی بیاورد.

ویندوز 10 اس در جریان کنفرانس مایکروسافت در ماه می سال 2017 در کنار سرفیس لپ تاپ معرفی شد که در آن قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های خارج از مایکروسافت استور حذف شده بود. این نسخه از سیستم عامل اختصاصی شرکت مایکروسافت، قیمت ارزان‌تری نسبت به نسخه پرو داشت و بیشتر برای کارهای دانشجویی مناسب بود.

مایکروسافت ادعا کرده که نسخه اس ویندوز 10 امنیت و سادگی بیشتری نسبت به نسخه پرو دارد و می‌تواند پاسخگوی کارهای روزمره کاربران باشد. در این میان، مایکروسافت اعلام کرده بود که تصمیم به گسترش دستگاه‌های مبتنی بر این نسخه را دارد و قرار است با شرکای تجاری خود در حوزه تولید کامپیوترهای همراه، همکاری کند.

اما حالا Joe Belfiore از مدیران بخش توسعه ویندوز در مایکروسافت به تازگی ضمن تائید شایعات اعلام کرده که مایکروسافت تصمیم به ارائه حالت اس در تمامی نسخه‌های ویندوز 10 در کنار Windows 10 S دارد. این حالت قرار است از طریق آپدیت‌های نرم افزاری به ویندوز 10 اضافه شود. وی ادامه اعلام کرد که پروژه توسعه ویندوز 10 اس شکست نخورده است و همچنان پابرجا خواهد ماند.

کاربران با فعال کردن حالت اس یا همان S Mode در ویندوز 10، تنها قادر به استفاده از اپلیکیشن‌های مایکروسافت استور خواهند بود و دیگر توان اجرای نرم افزارهای متفرقه  را نخواهند داشت. این مسئله باعث می‌شود تا اپلیکیشن‌های متفرقه ارائه شده در محیط وب توان تخریب و ایجاد اختلال در سیستم عامل ویندوز 10 را نداشته باشند و در نهایت، میزان ویروسی شدن ویندوز و همچنین نفوذ هکرها به دستگاه‌های مبتنی بر این سیستم عامل کاهش پیدا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید