مایکروسافت رسماً وارد عرصه تولید تجهیزات هوشمند سازی خانه شد

مایکروسافت رسماً وارد عرصه تولید تجهیزات هوشمند سازی خانه شد

شرکت مایکروسافت در جریان نمایشگاه CES 2018 به طور رسمی به جمع تولیدکنندگان محصولات هوشمند سازی خانه پیوست. تا پیش از این، مایکروسافت دستیار هوشمند صوتی خود با عنوان کورتانا را برای کنترل ابزارهای خانگی آماده کرده بود.
علاوه بر این، مایکروسافت تلاش زیادی برای ارائه سیستم کنترلی تجهیزات خانه با استفاده از سری محصولات خانواده سرفیس کرده است.
اما این کمپانی به تازگی از همکاری خود با شرکت‌های تولید کننده لوازم هوشمند سازی خانه پرده برداشته است. مایکروسافت در CES 2018 اقدام به معرفی یک ترموستات هوشمند برای کنترل دمای هوای خانه کرده است.
این محصول با همکاری مشترک مایکروسافت و شرکت Johnson Controls تولید شده است که سازگاری کامل با دستیار هوشمند کورتانا دارد.
این محصول مجهز به نمایشگر لمسی با پنل OLED است و می‌تواند از طریق دستیار هوشمند کورتانا کنترل دمای خانه را بر عهده بگیرد. علاوه بر این، کاربران می‌توانند حتی خارج از خانه و از طریق اپلیکیشن کورتانای نصب شده روی تلفن‌های هوشمند خود، و یا کامپیوترهای سری سرفیس، دمای محل زندگی خود را پیش از رسیدن به خانه کنترل و تنظیم کنند.
این محصول GLAS نام دارد و می‌تواند با استفاده از تکنیک‌های هوش مصنوعی، دمای خانه را بر اساس شرایط آب و هوایی و زمانی، تنظیم کند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند با دستورهای صوتی به کورتانا، این ترموستات هوشمند را در هر لحظه روی دمایی مشخص تنظیم کنند.
این محصول تا ماه مارس 2018 آماده پیش فروش خواهد شد. مایکروسافت برای این محصول برچسب قیمت 319 دلار را تعیین کرده است و کاربران در برخی از کشورها می‌توانند تا پایان بهار سال آینده، این ترموستات هوشمند را به صورت آنلاین خریداری کنند.
پیش بینی می‌شود که مایکروسافت تا سال 2019 میلادی تولید و توسعه محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا و زیرمجموعه آن نظیر تجهیزات هوشمند سازی خانه را بیشتر گسترش دهد. مایکروسافت تصمیم دارد تا با گسترش هر چه بیشتر فناوری هوش مصنوعی، سهمی بزرگ از آینده دنیای تکنولوژی را از آن خود کند.

دیدگاهتان را بنویسید