مایکروسافت رسماً سرفیس پروی LTE را معرفی کرد

مایکروسافت رسماً سرفیس پروی LTE را معرفی کرد

همان‌طور که انتظار می‌رفت Panos Panay امروز به طور رسمی از نسخه LTE سرفیس پرو 2017 رونمایی کرد. رویداد معرفی این محصول در طی کنفرانس دو روزه این شرکت با عنوان Future Decoded در لندن برگزار شد.بر همین اساس سرفیس پروی نسخه LTE در دو مدل با پردازنده Intel Core i5 با 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت SSD و همچنین نسخه دیگر با پردازنده Intel Core i5 به همراه 4 گیگابایت رم و 128 گیگابایت SSD تولید شده است. نسخه LTE سرفیس پروی 2017 با بهره گیری از مودم LTE کلاس Qualcomm X16 Gigabit از ارتباط بی سیم با سرعت 450 مگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. این محصول همچنین به 20 باند شبکه همراه نیز متصل میشود که بر اساس آن می‌تواند به صورت جهانی در بسیاری از شبکه‌های موبایل موجود در کشورهای گوناگون قابل استفاده باشد.

تا پیش از این بسیاری از شایعات ادعا می‌کردند که سرفیس پروی 2017 نسخه LTE تنها از سیم کارت الکترونیکی با عنوان eSIM پشتیبانی می‌کند. گفتنی است که eSIM تا پیش از این توسط شرکت اپل در ساعت‌های هوشمند سری سوم این شرکت عرضه شده بود که تنها امکان اتصال به شبکه‌های خاصی در برخی از کشورها را داشت.

سرفیس پروی نسخه LTE اولین محصول از نوع خود است که با پردازنده سری Core I5 ساخت شرکت اینتل به همراه موردم شبکه همراه با امکان اتصال به شبکه LTE تولید و عرضه می‌شود. تا پیش از این، مایکروسافت از سرفیس 3 با امکان اتصال سیم کارت فیزیکی و پردازنده‌های میان رده رونمایی کرده بود که از لحاظ قدرت پردازشی در سطح پایین‌تری قرار می‌گرفتند.

سرفیس پروی 2017 نسخه LTE از ماه دسامبر برای مشتریان خاص مایکروسافت نظیر شرکت‌های تجاری بزرگ آماده عرضه است و در آینده‌ای نزدیک و از اوایل ژانویه 2018 آماده عرضه به صورت عمومی در کشورهای دیگر خواهد بود.

تا پیش از این و در زمان معرفی سرفیس پروی 2017 در ماه می و در شهر شانگهای اعلام کرده بود که نسخه LTE این محصول با کانفیگ های مختلف و در ماه‌های پایانی سال 2017 معرفی و عرضه خواهد شد. علاوه بر اینکه در چند ماه گذشته اخبار و شایعات بسیاری در مورد انتشار این محصول تنها با پردازنده Core i5 شرکت اینتل و در دو ظرفیت 128 و 256 نیز منتشر شده بود.

این شایعات تاکیید داشتند که سرفیس پرو 2017 نسخه LTE دارای مودم کلاس  X16 Gigabit ساخت شرکت کوالکام بوده و در آن قطعاتی نظیر مادربرد برای پذیرش اتصال به شبکه همراه بهینه شده‌اند تا مصرف الکتریسیته این نسخه تقریباً با نسخه WiFi سرفیس پرو 2017 برابری کند. این شایعات همچنین ادعا میکنند سرفیس پروی 2017 نسخه LTE توان نگه‌داری شارژ باتری را تا 90 درصد نسخه WiFi دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید