مایکروسافت خود را برای توسعه دستگاه‌های مبتنی بر پروژه اندرومدا آماده می‌کند

مایکروسافت خود را برای توسعه دستگاه‌های مبتنی بر پروژه اندرومدا آماده می‌کند

بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط یکی از منابع آگاه در مایکروسافت، این شرکت به طور کامل آماده تجاری سازی و استفاده از محصولات مبتنی بر پروژه اندرومدا شده است.

بر همین اساس، مایکروسافت به تازگی یک پتنت جدید از یک دستگاه همراه از نوع پوشیدنی‌های هوشمند را منتشر کرده است و در آن چندین بار به پروژه اندرومدا اشاره کرده است.

اندرومدا یکی از پروژه‌های مهم و قابل توجه مایکروسافت است که طی آن مهندسین این کمپانی در تلاش هستندتا نسخه‌ای خاص از سیستم عامل ویندوز را برای اجرا در دستگاه‌های همراه نظیر تلفنهای هوشمند و ساعت های هوشمند توسعه دهند.  این پروژه باعث می‌شد تا هسته سیستم عامل ویندوز بتواند با رابط‌های کاربری گوناگون کار کند و از طریق آن بتواند در دستگاه‌های مختلف کار کند.

پتنت‌های گذشته در مورد پروژه اندرومدا حاکی از آن بود که مایکروسافت تصمیم دارد تا یک تلفن هوشمند را به همراه دو نمایشگر با قابلیت تاشوندگی تولید و عرضه کند. اما حالا مشخص شده است که این کمپانی تصمیم دارد تا علاوه بر استفاده از اندرومدا در تلفن‌های هوشمند، آن را برای توسعه پوشیدنی‌های هوشمند مبتنی بر ویندوز نیز به کار گیرد.

با توجه به شواهد موجود، ساخت رابط کاربری مناسب برای دستگاه‌های مختلف، مهم‌ترین چالش مایکروسافت برای تولید دستگاه‌های همراه به حساب خواهد آمد. این مسئله در کنار اینکه مایکروسافت به تازگی از کامپیوترهای Always Connected PC رونمایی کرده است و سیستم عامل ویندوز را برای اجرای پردازنده‌های ARM توسعه داده ، می‌توان پیش بینی کرد که ردموندی ها  در اینده ای نزدیک از سرفیس فون و دستبندهای هوشمند جدید خود رونمایی کنند.

مایکروسافت تا پیش از این با عرضه مایکروسافت بند، تلاشی ناموفق در زمینه عرضه پوشیدنی‌های هوشمند داشته است. اما حالا این کمپانی می‌تواند با عرضه ویندوز تحت پروژه اندرومدا، برای بار دیگر به عرصه تولید محصولاتی مشابه بازگردد و در کنار موفقیت در حوزه دسکتاپ، جایگاه خود در زمینه تولید محصولات همراه را نیز محکم کند.

دیدگاهتان را بنویسید