مایکروسافت توسعه نسخه کلاسیک اسکایپ را متوقف می‌کند

مایکروسافت توسعه نسخه کلاسیک اسکایپ را متوقف می‌کند

شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرده که از تاریخ اول سپتامبر سال جاری میلادی تصمیم به توقف توسعه نسخه کلاسیک اسکایپ دارد.

بر همین اساس کاربران اسکایپ کلاسیک از دو هفته آینده به بعد امکان استفاده از این اپلیکیشن را ندارند و باید اقدام به نصب نسخه‌های مدرن این پیام رسان روی کامپیوتر خود کنند. نسخه مدرن اسکایپ از طریق مایکروسافت استور در اختیار کاربران ویندوز 10 قرار گرفته است، با این حال کاربران دیگر سیستم عامل‌های دسکتاپ نیز می‌توانند از طریق منابع دیگر به آن دسترسی داشته باشند.

مایکروسافت در نسخه‌های جدید اسکایپ امکان برقراری تماس تصویری به صورت اچ دی را مهیا کرده است. کاربران همچنین می‌توانند از طریق screensharing calls به صورت هم‌زمان با 24 نفر مکالمه کنند و هیچ محدودیتی در برقراری تماس ندارند.

علاوه بر این، پیام‌های متنی ارسال شده در نسخه جدید دستخوش تغییرات زیادی شده است و کاربران از طریق آن می‌توانند افراد را منشن کرده و در گروه‌ها پاسخ‌ها را به صورت دقیق برای مخاطب خود ارسال کنند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند از استیکرها و ایموجی‌های مختلف نیز استفاده کنند تا مفهوم خود را از طریق محتوای متنی بهتر ارسال کنند.

اسکایپ مدرن همچنین همانند تلگرام امکان بررسی گالری تصاویر و فایل‌های چند رسانه‌ای انتقال داده شده در یک چت را دارد. این قابلیت به کاربران امکان دسترسی سریع‌تر به فایل‌ها رسانه‌ای مختلف را می‌دهد و تنها کافی است روی گزینه گالری هر یک از چت‌ها کلیک کنند.

کاربران همچنین می‌توانند فایل‌های ویدیویی، عکس و دیگر فرمت‌ها تا سقف 300 مگابایت را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند و به صورت کاملاً سریع آن‌ها را در دستگاه‌های مختلف هوشمند خود دانلود کنند. با توسعه نسخه مدرن اسکایپ، مایکروسافت تصمیم دارد تا روند توسعه نسخه کلاسیک این پیام رسان در سیستم عامل ویندوز را متوقف کرده و کاربران را به دانلود نسخه مدرن تشویق کند.

دیدگاهتان را بنویسید