مایکروسافت به کاربران اجازه بررسی داده‌های تحلیلی ویندوز را می‌دهد

مایکروسافت به کاربران اجازه بررسی داده‌های تحلیلی ویندوز را می‌دهد

شرکت مایکروسافت به تازگی تصمیم به عرضه داده‌های جمع آوری شده از کامپیوترها به کاربران گرفته است.
در بیلد 17063 و 17074 ویندوز 10 گزینه‌هایی برای مشاهده، بررسی، تحلیل و پاک کردن اطلاعات خودکار کاربران در نظر گرفته شده است و کاربران می‌توانند از طریق آن کنترل کامل‌تری روی اطلاعاتی که مایکروسافت از کاربران جمع آوری می‌کند داشته باشند.
این قابلیت اولین بار توسط ZDNet مشاهده شده است که نشان از تغییر سیاست مایکروسافت در مسیر شفافیت هرچه بیشتر اطلاعات جمع آوری شده توسط کاربران دارد. کارهایی نظیر حرف زدن با کورتانا، نوشتن از طریق قلم استایلوس و همچنین تایپ کردن موارد مختلف از این پس قادر به شخصی سازی هستند و کاربران می‌توانند انتخاب کنند که آیا مایکروسافت اطلاعات مورد نظر آن‌ها را برای بهبود دایره لغات ارائه شده در دیکشنری مورد استفاده قرار دهد یا خیر.

مایکروسافت به کاربران اجازه بررسی داده‌های تحلیلی ویندوز را می‌دهد
علاوه بر این بخش Feedback & diagnostics دستخوش تغییرات زیادی شده است و در طی آن کاربران می‌توانند به گزینه‌های بیشتری دسترسی داشته باشند و با استفاده از آن میزان اطلاعات ذخیره سازی شده برای ارسال به سرورهای مایکروسافت را تغییر دهند.
تغییرات اعمال شده در سیاست‌های مایکروسافت بیشتر به دلیل قانون‌های جدید اتحادیه اروپا بوده که در طی آن از شرکت‌های توسعه دهنده نرم افزارهای گوناگون درخواست کرده تا با شفافیت بیشتری نسبت به قبل در مورد جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران رفتار کنند. بر همی اساس کاربران در آینده‌ای نزدیک و از طریق آپدیت‌های جدید ویندوز 10 خواهند توانست اطلاعات شخصی خودشان را بیشتر از قبل بررسی و مدیریت کنند.
مایکروسافت تصمیم دارد تا با ارائه قابلیت یاد شده ویندوز 10 را به عنوان یکی از ایمن‌ترین سیستم عامل‌های ارائه شده در پلتفرم دسکتاپ معرفی کند. تا پیش از این، برخی از سازمان‌ها نظیر سازمان حمایت از نرم افزارهای آزاد و متن باز از مایکروسافت به دلیل جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران در ویندوز 10 گلایه کرده بود و از کاربران درخواست کرده بود تا از جایگزین‌های لینوکسی برای حفظ امنیت بیشتر استفاده کنند

دیدگاهتان را بنویسید