مایکروسافت بسته الحاقی برای آپدیت سالگرد ویندوز 10 را منتشر کرد

مایکروسافت بسته الحاقی برای آپدیت سالگرد ویندوز 10 را منتشر کرد

شرکت مایکروسافت از چند ساعت پیش بسته الحاقی برای آپدیت سالگرد را منتشر کرده است. این بسته با عنوان بیلد 1439.2396 در اختیار کاربران قرار گرفته است که باعث رفع برخی از مشکلات امنیتی و نرم افزاری می‌شود.

این آپدیت هیچ تغییرات جدیدی را به ویندوز 10 مبتنی بر آپدیت سالگرد نمی‌آورد و تنها تغییرات ارائه شده در آن شامل رفع برخی از باگ‌های نرم افزاری و همچنین مشکلات امنیتی می‌شود. در این آپدیت، مشکلات مربوط به نشان دادن ارور Access Denied در برخی از اپلیکیشن‌ها برطرف شده است.

تا پیش از این برخی از کاربرانی که از آپدیت سالگرد ویندوز 10 استفاده می‌کنند، اعلام کرده بودند که پس از نصب آپدیت سیستم امنیتی ویندوز دیفندر منتشر شده در جولای 2018 با مشکلات مربوط به اجرای اپلیکیشن‌های ویندوز یونیورسال مواجه شده‌اند که طی آن با ارور Access Denied مواجه می‌شدند. علاوه بر این، اپلیکیشن‌هایی که از کامپوننت COM در ویندوز استفاده می‌کردند نیز با مشکلات مشابهی مواجه بودند.

مایکروسافت اعلام کرده که این مشکل مربوط به .Net Framework و نحوه اجرای آن در ویندوز 10 مبتنی بر آپدیت سالگرد بوده است و کاربران با نصب بسته الحاقی جدید می‌توانند این مشکل را برطرف کنند. کاربران از همین حالا می‌توانند با دانلود و نصب این بسته الحاقی از طریق بخش Windows Update در تنظیمات اصلی ویندوز 10 از برنامه‌های خود، همانند گذشته استفاده کنند.

گفتنی است که مایکروسافت به تازگی اعلام کرده که از ماه اکتبر سال جاری میلادی به بعد پشتیبانی از آپدیت سازندگان با عنوان Creators به قبل را متوقف می‌کند. به همین دلیل این کمپانی از کاربران خواسته تا پیش از هر گونه اقدام برای اعمال تغییرات در سیستم عامل، ابتدا آپدیت‌های جدید نظیر آپدیت آوریل 2018 را دریافت و روی دستگاه خود نصب کنند.

مایکروسافت مدت کوتاهی است که پشتیبانی از آپدیت سالگرد را متوقف کرده بود، با این حال این کمپانی همچنان اقدام به رفع مشکلات نرم افزاری آن کرده است و در کنار آن از کاربران خواسته تا در اولین فرصت به روز رسانی‌های جدید را دریافت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید