مایکروسافت بازی های جدید خود را سازگار با دستگاه های سرفیس توسعه می دهد

مایکروسافت بازی های جدید خود را سازگار با دستگاه های سرفیس توسعه می دهد

نمایشگاه Gamescom که هر ساله برگزار می شود، محلی مناسب برای معرفی بازی ها و تکنولوژی های جدیدی است که کمپانی های مطرح در این صنعت توسعه داده اند. در این میان یکی از مهم ترین عناوین بازی که انتظار می رود توسط مایکروسافت در این نمایشگاه عرضه شود، Forza Motorsport 7 خواهد بود.
بر اساس گزارش ها، تیم توسعه دهنده این بازی تصمیم دارند تا بهینه سازی های لازم برای اجرای نسخه جدید این بازی در کامپیوتر های شخصی میان رده را انجام دهند. بر همین اساس، حد اقل سیستم برای اجرای این بازی نیاز به پردازنده Corei5-750 دارد که نشان دهنده این است که هدف اصلی مایکروسافت برای این بهینه سازی، دستگاه های میان رده خانواده سرفیس است.
با وجود اینکه مایکروسافت در سری محصولات خانواده سرفیس، دستگاه های رده بالا و مناسب برای اجرای بازی های سنگین نظیر Surface Book i7 را نیز عرضه کرده، اما با این حال قصد دارد تا برخی از بازی های جدید را برای دستگاه های میان رده سرفیس نیز عرضه کند. از دیگر نشانه های تلاش مایکروسافت برای توسعه بازی های جدید در دستگاه های میان رده سرفیس، می توان به عرضه برخی از بازی های اختصاصی ایکس باکس در کامپیوتر های شخصی اشاره کرد.
نمایشگاه Gamescom امسال امروز افتتاح شد و هنوز صحت این گزارش معلوم نیست اما با این حال پیش بینی می شود که حتی در صورت عرضه Forza Motorsport 7 در کامپیوتر های شخصی آن هم با بهینه سازی های لازم برای اجرا در سیستم های میان رده، کاربران دستگاه های میان رده سرفیس نظیر سرفیس پرو 4، Core i5/4/128 نیاز به تنظیم بازی در پایین ترین حالت ممکن دارند. علاوه بر اینکه حجم نصبی این بازی فضای زیادی از SSD دستگاه را اشغال خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید