مایکروسافت بابت نصب و آپدیت اجباری ویندوز 10، ده هزار دلار غرامت پرداخت کرد

مایکروسافت بابت نصب و آپدیت اجباری ویندوز 10، ده هزار دلار غرامت پرداخت کرد

از زمان انتشار عمومی ویندوز 10 تاکنون، مایکروسافت سعی کرده تا با ایجاد اعلامیه های مختلف در نسخه های قبلی ویندوز کاربران این نسخه ها را به نصب ویندوز 10 مجبور کند و حتی در بعضی موارد ویندوز 10 به صورت اجباری و خود به خود در نسخه های 7،8 و 8.1 دانلود و نصب میشود. این موضوع باعث ناراضی بودن بسیاری از کاربران ویندوز در چند ماه اخیر شده است علاوه بر اینکه آپدیت های اجباری و خود به خودی ویندوز 10 نیز دردسر های بسیاری برای کاربران آفریده است.

به گزارش TheVerge به نقل از سیاتل تایمز، مدیر یک شرکت مسافرتی به نام تری گلدشتاین که کاربر نسخه های قبلی ویندوز بوده برای نصب خود به خودی ویندوز 10 برروی کامپیوتر کاری اش از مایکروسافت شکایت کرده است. به گفته این شخص، دستگاه او بدون اجازه او ویندوز 10 را به صورت خود به خود نصب کرده و از آنجایی که نصب ویندوز 10 به صورت ناقص انجام شده، کارکرد کامپیوتر او دچار اختلال شده است و تمام اطلاعات کاری او از بین رفته اند.

با موفق شدن این شخص در شکایت کردن از مایکروسافت، دادگاه مایکروسافت را موظف به پرداخت ده هزار دلار غرامت به این شخص کرده است و نهایتا سخنگوی مایکروسافت نیز اعلام کرده که تا پایان ماه میلادی قابلیت آپیدت و نصب اتوماتیک و اجباری ویندوز 10 متوقف خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید