مایکروسافت اپلیکیشن خبری خود را برای رقابت با گوگل و اپل توسعه داد

مایکروسافت اپلیکیشن خبری خود را برای رقابت با گوگل و اپل توسعه داد

شرکت مایکروسافت به تازگی از یک اپلیکیشن جدید با تمرکز بر ارائه خبرها در آی او اس و اندروید رونمایی کرده است.

بر اساس ادعای مایکروسافت، این اپلیکیشن دارای موتوری قدرتمند برای جست و جو و  ارائه خبرهای مهم به کاربران محصولات دیجیتالی است. تا پیش از این، مایکروسافت از اپلیکیشن MSN NEWS برای ارائه خبرها به کاربران استفاده می‌کرد که موفقیت زیادی در جلب توجه کاربران نداشت. اپلیکیشن MSN از همان شیوه اطلاع رسانی که مایکروسافت از سال 1995 در اختیار داشت، استفاده می‌کرد.

اما حالا این کمپانی تصمیم گرفته تا با توسعه یک اپلیکیشن جدید با نام و برند متفاوت، توجه کاربران را به استفاده از اپلیکیشن خبر خود جلب کند. این اپلیکیشن، دارای ظاهر و محیط کاربری یکسان با دیگر اپلیکیشن‌های این کمپانی نظیر Skype، Xbox و Outlook است.

علاوه بر این، مایکروسافت اعلام کرده که در توسعه این اپلیکیشن با 1000 ناشر مختلف  همکاری کرده است تا تمامی محتوا و موضوع‌های خبری را در سراسر جهان پوشش دهد. ردموندی‌ها برای بهبود این اپلیکیشن خبری از هوش مصنوعی اختصاصی خود استفاده کرده‎‌اند تا با تشخیص موارد مختلف و موضوع‌های مورد علاقه کاربران، بتواند درصد استفاده و دانلود این اپلیکیشن را بهبود بخشد.

تا پیش از این، هر دو شرکت گوگل و اپل با توسعه اپلیکیشن خبری جدید خود، امکانات ویژه‌ای را به کاربران دستگاه‌های همراه ارائه داده بودند. بر همین اساس مایکروسافت نیز تصمیم دارد تا با ارائه قابلیت‌های ویژه و منحصر به فرد در این اپلیکیشن، با اپلیکیشن‌های خبری توسعه داده شده توسط گوگل و اپل در دو سیستم عامل اندروید و آی او اس نیز رقابت کند.

همچنین ارائه اپلیکیشن خبری باعث می‌شود تا مجموعه اپلیکیشن‌هایی که مایکروسافت به صورت یکپارچه برای تلفن‌های هوشمند توسعه داده است، کامل‌تر شود و تمایل کاربران به استفاده از اکوسیستم اختصاصی این کمپانی که شامل کامپیوترهای ویندوزی و تلفن های هوشمند اندرویدی یا مبتنی بر آی او اس می‌شود، افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید