مایکروسافت اولین بیلد رداستون 5 را آماده کرد

مایکروسافت اولین بیلد رداستون 5 را آماده کرد

هنوز چهارمین آپدیت بزرگ ویندوز 10 منتشر نشده است که مایکروسافت پنجمین آپدیت این سیستم عامل را آماده کامپایل و عرضه به کاربران برای تست کرده است.

رد استون 4 که در حقیقت چهارمین آپدیت بزرگ ویندوز 10 شناخته می‌شود قرار است با عنوان آپدیت بهاری یا Spring Creators تا ماه آوریل سال جاری میلادی آماده عرضه شود. این در حالی است که ردموندی ها از همین الان، یعنی ماه فوریه و دو ماه پیش از عرضه عمومی رداستون 4، اولین بیلد رداستون 5 را برای کاربران تست آماده کرده است.

این بیلد قرار است از طریق بخش Windows Update برای برخی از کاربران اینسایدر آماده دانلود و نصب شود و به صورت جداگانه نیز به صورت فایل ISO منتشر شود. همان‌طور که گفته شد رداستون 4 قرار است تا ماه آوریل به صورت عمومی آماده عرضه شود. این بیلد تا پیش از این و مشخصاً پس از عرضه آپدیت پاییزی با عنوان Fall Creators در اختیار کاربران تست قرار گرفته بود و حالا بر اساس جدول زمان‌بندی مایکروسافت، آماده عرضه به کاربران عمومی شده است.

گفتنی است که برخی دیگر از شایعات با رد ادعای عرضه رداستون 4 در آوریل، بر این باور هستند که آپدیت Spring Creators تا ماه مارس آماده عرضه به کاربران خواهد شد.

رداستون 5 نیز قرار است به عنوان پنجمین آپدیت بزرگ ویندوز 10 از زمان عرضه این سیستم عامل در اکتبر 2015 تاکنون آماده عرضه شود. اولین نسخه شامل این آپدیت با عنوان بیلد 17600 در اختیار کاربران قرار گرفته است و کاربران از همین حالا می‌توانند آن را تست کنند.

گفتنی است که رداستون 5 در حال حاضر شامل تفاوت‌های زیادی نسبت به رداستون 4 نیست و تنها چند تغییر کوچک در آن اعمال شده است. با این حال پیش بینی می‌شود که در آینده‌ای نزدیک تغییرات بیشتری در این بیلد ارائه شود. نسخه نهایی رد استون 5 به احتمال زیاد تا اواخر 2018 در اختیار کاربران عمومی قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید