مایکروسافت استور در آپدیت پاییزی تغییر کاربری می‌دهد

مایکروسافت استور در آپدیت پاییزی تغییر کاربری می‌دهد

در رزوهای گذشته کاربران اینسایدر ویندوز 10 خبر از تغییر نام استور ویندوز 10 دادند که در آن حتی آیکون و تصویر مشخصه نیز طراحی جدیدی پیدا کرده بود. بر همین اساس بسیاری از افراد پیش بینی کردند که ویندوز استور قرار است جایگزین مایکرسافت استور شود.

این در حالی است که تنها یک روز پس از خبر عرضه ویندوز استور به کاربران اینسایدر، مایکروسافت استور با کاربری جدید عرضه شد. در مایکروسافت استور جدید، کاربران می توانند محصولات سخت افزاری شرکت مایکروسافت شامل ایکس باکس، سری محصولات خانواده سرفیس و دیگر محصولات جانبی را سفارش دهند.

ردموندی ها با تغییر کاربری مایکروسافت استور و عرضه ویندوز استور برای  ارائه محصولات سخت افزاری و نرم افزاری به صورت مستقیم تلاش دارند تا خرید تمامی محصولات را از طریق ویندوز 10 آسان کنند. علاوه بر این پیش بینی می شود که مایکروسافت، در کنارارائه محصولات ساخت خودش، محصولات شرکای تجاری خود نظیر لپ تاپ ها و تبلت های مبتنی بر ویندوز 10، هدست های واقعیت ترکیبی و دیگر لوازم جانبی این شرکت ها را به همراه پوشیدنی های هوشمندی نظیر محصولات FitBit  را نیز ارائه دهد.

استور جدید مایکروسافت همچنین از قابلیت سیستم های احراز هویت بیومتریک نظیر اسکن اثر انگشت و تشخیص عنبیه چشم که در Windows Helloارائه شده برای امنیت هرچه بهتر پرداخت و خرید محصولات استفاده می کند. مایکروسافت با این کار در صدد ایجاد رقابتی جدید با شرکت هایی بزرگ نظیر اپل است. تا پیش از این نیز اپل از طریق اپلیکیشن Apple Store و وب سایت رسمی خود اقدام به فروش محصولات سخت افزاری کرده بود. با این حال ردموندی ها تصمیم دارند تا با ارائه یک اپلیکیشن جداگانه در دسکتاپ و سیستم عامل های همراه در کنار وب سایت رسمی خود، با اپل رقابت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید