مایکروسافت استور برای بهبود تجربه کاربری با سرفیس ها به‌روزرسانی شد

تبلت ویندوزی سرفیس پرو

مایکروسافت روز گذشته آپدیت جدید اپلیکیشن استور خود را برای کاربران اینسایدر ویندوز 10 عرضه کرد. طراحی فلوئنت در حقیقت جدیدترین طراحی مایکروسافت برای اپلیکیشن‌ها و اجزای مختلف سیستم‌عامل اختصاصی این شرکت است که به تازگی در آپدیت پاییزی با عنوان Fall Creators به صورت عمومی منتشر شده است. طراحی فلوئنت رابط کاربری بهتری را برای بهره‌وری ویندوز در دستگاه‌های همراه دارای نمایشگر لمسی نظیر سرفیس ها، از جمله سرفیس بوک و سرفیس پرو ارائه می‌دهند.

در طراحی فلوئنت، انیمیشن‌های مایکروسافت استور تغییرات قابل توجهی کرده‌اند و در زمان اسکرول صفحه‌های مربوط به معرفی یک اپلیکیشن، نام اپلیکیشن موردنظر در نوار بالایی باقی می‌ماند.

ارائه تغییرات فلوئنت در ویندوز استور تنها بخشی از پروژه عظیم مایکروسافت برای تغییر رابط کاربری سیستم عامل اختصاصی خود است. بر همین اساس مایکروسافت تصمیم دارد تا تمامی بخش‌های ویندوز را از ابتدا طراحی کند تا رابط کاربری مایکروسافت با دستگاه‌های همراه دارای نمایشگر لمسی و قلم استایلوس بهتر شود.

تبلت ویندوزی سرفیس پرو

مایکروسافت تصمیم دارد تا رابط کاربری ویندوز را برای دستگاه‌های مشابه سرفیس ها، بخصوص سرفیس پرو و سرفیس بوک بهبود دهد. به همین دلیل اصلی‌ترین تغییرات آپدیت پاییزی ویندوز 10 روی طراحی هر چه‌بهتر اپلیکیشن های لمسی، کاربری Action Center به صورت روان‌تر و طراحی فلوئنت با تمرکز بر رابط کاربری لمسی متمرکز بود.

سری محصولات سرفیس در حقیقت یکی از بلندپروازانه ترین پروژه‌های مایکروسافت بوده که در طی آن، این شرکت تصمیم داشت تجربه‌ای متفاوت از سیستم عامل ویندوز را به کاربران عرضه کند؛ اما در مدت کوتاهی میزان استقبال از دستگاه‌های سرفیس به‌قدری زیاد شد که حتی کمپانی‌های دیگر، نظیر ایسوس، هواوی، ایسر و سامسونگ نیز تلاش کردند تا محصولاتی مشابه  سرفیس ها را به بازار ارائه دهند.

این اتفاق در نهایت باعث شد تا توجه کاربران ویندوزی بیشتر روی دستگاه‌های هیبریدی و مشخصاً پرچم‌دار آن‌ها که توسط مایکروسافت تولید می‌شود، متمرکز شود و شرکت بزرگ ردموند تصمیم به تغییر هرچه بیشتر ویندوز برای سازگاری بهتر با دستگاه‌های هیبریدی بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید