مایکروسافت از فرمت MSIX برای پکیج اپلیکیشن‌ها رونمایی کرد

مایکروسافت از فرمت MSIX برای پکیج اپلیکیشن‌ها رونمایی کرد

شرکت مایکروسافت به تازگی از فرمتی جدید برای پکیج اپلیکیشن‌های ارائه شده در استور رونمایی کرده است.

این فرمت در جریان رویداد اخیر مایکروسافت برای توسعه دهندگان ویندوز رونمایی شده است و قرار است با عنوان MSIX شناخته شود. این فرمت در حقیقت فرمت جدید پکیج اپلیکیشن‌ها است که ترکیبی از دو فرمت Appx و MSI است و مایکروسافت تصمیم دارد از این پس، نرم افزارهای ارائه شده در مایکروسافت استور را با این فرمت در ویندوز ارائه کند.

مایکروسافت همچنین برای این فرمت نصب کننده یا installer اختصاصی خود را توسعه داده است که قرار است از تمامی گونه‌های نرم افزارهای ارائه شده در ویندوز، نظیر اپلیکیشن‌های Win32، WPF، WinForm و UWP پشتیبانی کند.

این فرمت قرار است به طور کامل از طریق مایکروسافت استور پشتیبانی شود و از این پس تمامی نرم افزارهای مبتنی بر استور رسمی سیستم عامل ویندوز با این فرمت در اختیار کاربران قرار گیرد.

بر اساس ادعای مایکروسافت این فرمت روند نصب و اجرای نرم افزارها در محیط ویندوز 10 را آسان‌تر می‌کند. علاوه بر این، MSIX امنیت بیشتری برای دستگاه‌های ویندوزی دارد و افراد ناشناس و هکرها به‌سادگی امکان دست‌کاری و تخریب پکیج‌های آن را ندارند.

بسیاری از هکرها از روش‌های پیچیده اقدام به دیکامپایل کردن نرم افزارها می‌کنند تا از طریق آن که سورس کد آن‌ها دست پیدا کنند و در نهایت با اعمال عملیات تخریبی مورد نظر و کامپایل کردن دوباره آن‌ها، کاربران و دستگاه‌ها به عنوان طعمه قرار دهند. اما حالا فرمت جدید پکیج‌های نرم افزاری در کنار عرضه اپلیکیشن‌های کاربردی در مایکروسافت استور باعث می‌شود تا امنیت دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 افزایش یابد.

مایکروسافت تصمیم دارد تا با ایمن کردن هر چه بیشتر ویندوز 10، دیدگاه کاربران نسبت به غیر ایمن بودن ویندوز را تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید