مایکروسافت از طراحی فلوئنت در ویندوز 10 رونمایی کرد

مایکروسافت از طراحی فلوئنت در ویندوز 10 رونمایی کرد

شرکت مایکروسافت از زبان طراحی جدید خودش در رویداد اوایل سال 2017 رونمایی کرد. مایکروسافت در همان زمان اعلام کرد که از این طراحی برای توسعه تمامی محصولات نرم افزاری خود استفاده خواهد کرد.

بر همین اساس بخش اول و مهم طراحی فلوئنت در ابتدایی‌ترین عرضه آپدیت پاییزی (Fall Creators Update) عرضه شده است. با این حال مایکروسافت در حال آماده سازی تغییرات بیشتر این طراحی است که در ادامه آپدیت‌های نرم افزاری دیگر تا پایان ماه جاری میلادی قابل استفاده خواهد شد.

مایکروسافت تغییرات انجام شده در این طراحی را از طریق انتشار یک ویدیو نشان داده است. طراحی فلوئنت باعث شده تا تجربه کاربری با ویندوز 10 پس از آپدیت پاییزی بسیار سریع‌ترو راحت‌تر شود. طراحی جدید به سیستم عامل قدرتمند مایکروسافت جلوه بصری متفاوت و منحصر به فردی داده است.

طراحی فلوئنت در حقیقت جزو نوادگان طراحی مترو به‌حساب میاید که مایکروسافت اولین بار در زمان عرضه ویندوز 8 در سال 2012 از آن رونمایی کرده بود.این طراحی سازگاری بیشتری با سرویس‌های مشترک ویندوز 10 با سیستم عامل دستگاه‌های همراه نظیر iOS و اندروید دارد. مایکروسافت در این طراحی، تمرکز بیشتری روی نور، عمق، حرکات، متریال ها و مقیاس‌ها کرده تا تعامل پنجره‌ها با یکدیگر بهتر شوند.

این طراحی هم اکنون برای نسخه‌ای خاص از ویندوز 10 با اسم رمز رداستون 4 عرضه شده است. مایکروسافت در حال تست قابلیت‌های مختلف این طراحی است و قرار است پس از اتمام تست‌ها، برای کاربران عمومی نیز عرضه شود.

یکی دیگر از تغییرات اعمال شده در این نسخه که در کنار طراحی فلوئنت عرضه شده، امکان جمع آوری اطلاعات کورتانا است که می‌تواند تمامی عادات وب گردی کاربران را ذخیره کرده و بر اساس آن محتوای مختلف باب میل کاربر را نشان دهد.

آپدیت پاییزی سازندگان به‌زودی برای کاربران ویندوز 10 آماده عرضه خواهد شد و کاربران نسخه‌های قانونی ویندوز 10 می‌توانند از طریق بخش Windows Update به آن دسترسی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید