مایکروسافت از این پس مارچ و سپتامبر هر سال آپدیتی بزرگ برای ویندوز 10 ارائه میکند

مایکروسافت از این پس مارچ و سپتامبر هر سال آپدیتی بزرگ برای ویندوز 10 ارائه میکند

از اکتبر 2015 تاکنون که ویندوز 10 توسط مایکروسافت معرفی شده، این سیستم عامل دست خوش تغییر و تحولاتی بزرگ شده است. اکتبر سال گذشته مایکروسافت آپدیت بزرگ سالگرد معرفی ویندوز 10 را ارائه کرد و حالا در آوریل امسال شاهد آپدیت Creators برای محبوب ترین سیستم عامل دسکتاپ حال حاضر در دنیا هستیم.
اما مایکروسافت گویا قصد ندارد که ویندزو 10 را به همانگونه که هست مانند دیگر نسخه های ویندوز به حال خود بگذارد. این بار مایکروسافت پس از ارائه سراسری آپدیت Creators برای ویندوز 10 اعلام کرد که آپدیت بزرگ بعدی در ماه سپتامبر امسال عرضه خواهد شد و از این پس نیز ماه مارچ و سپتامبر هر سال باید شاهد آپدیتی بزرگ برای ویندوز 10 باشیم.
به نظر میرسد که این تصمیم مایکروسافت در راستای جلب توجه کاربران غیر ویندوزی گرفته شده است. چرا که تا پیش از این نسخه های مختلف ویندوز تحت تاثیر تغییرات زیادی قرار نمیگرفتند. اما از زمان معرفی ویندوز 10، مایکروسافت تصمیم گرفته تا علاوه بر جلب نظر طرفداران سیستم عامل OSx اپل، توجه کاربران نسخه های دسکتاپ لینوکس را نیز به سمت ویندوز جلب کند. به همین دلیل به فرض مثال سیستم عاملی مانند ابونتو هر 6 ماه یک بار تحت تاثیر آپدیتی بزرگ قرار میگیرد و مایکروسافت قصد دارد تا با آن رقابت کند.
پیش بینی میشود این روند آپدیت های بزرگ مایکروسافت تا معرفی نسخه بعدی ویندوز که به احتمال زیاد با نام ویندوز 11 شناخته خواهد شد، تغییر نکند.

دیدگاهتان را بنویسید