مایکروسافت از این پس به کاربران سرفیس لپ تاپ اجازه برگشت به Windows 10 S را میدهد

مایکروسافت از این پس به کاربران سرفیس لپ تاپ اجازه برگشت به Windows 10 S را میدهد

مایکروسافت از این پس به کاربران سرفیس لپ تاپ اجازه میدهد تا به Windows 10 S بازگردند. سرفیس لپ تاپ به صورت پیش فرض از Windows 10 S به عنوان سیستم عامل استفاده میکند و این نسخه از سیستم عامل تنها قادر به اجرای اپلیکیشن های داخل ویندوز استور است.
چندی پیش مایکروسافت اعلام کرده بود که کاربران Windows 10 S میتوانند سیستم عامل خود را به نسخه پرو ارتقا دهند و برای اینکار نیاز به تهیه لایسنس دارند. فرایند ارتقای این نسخه به نسخه پرو بسیار آسان خواهد بود. در عین حال مایکروسافت اجازه بازگشت از نسخه پرو به Windows 10 S را نمیدهد و کاربران مجبور به استفاده از این نسخه خواهند بود.
اما حالا به نظر میرسد که مایکروسافت سیاست خود را برای کاربران سرفیس لپ تاپ تغییر داده و این کاربران میتوانند به راحتی به نسخه قبلی باز گردند. همچنین، روند این قابلیت که با نام back to Windows 10 S معروف شده بسیار ساده است و کم تر از یک دقیقه طول میکشد و کاربران به محض تصمیم، میتوانند به نسخه محدود برگردند.
البته هنوز معلوم نیست که آیا مایکروسافت قصد دارد این سیاست را به صورت مادام العمر برای کاربران Windows 10 S ارائه دهد یا خیر. همچنین معلوم نیست که دستگاه های دیگر مجهز به Windows 10 S، مانند اچ پی، ایسر و دیگر دستگاه ها از این قابلیت پشتیبانی میکنند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید