مایکروسافت از اپل تقلید نمی‌کند؛ ورودی جک 3.5 میلی‌متری در سرفیس ها باقی می‌ماند

مایکروسافت از اپل تقلید نمی‌کند؛ ورودی جک 3.5 میلی‌متری در سرفیس ها باقی می‌ماند

پتنت‌های جدید مایکروسافت نشان می‌دهند که محصولات آینده این شرکت به همراه جک 3.5 میلی‌متری تولید می‌شوند.

شرکت اپل به تازگی موجی بر پایه حذف کانکتورهای کاربردی به راه انداخته و طی آن تصمیم گرفته تا تمام پورت‌های کاربردی دستگاه‌ها را حذف کند. همین مسئله باعث شد تا مک بوک پروها از سال 2016 تمام پورت‌های خود را از دست بدهند و حتی جک 3.5 از آیفون 7 به بعد حذف شود.

اپل دلیل این کار را تلاش برای نازک‌تر ساختن محصولات عنوان میکند. البته در این میان این سؤال به وجود میاید که نازک‌تر کردن دستگاه‌ها به چه قیمتی انجام میشود، آیا طراحی یک محصول، آن هم تنها برای چند میلی‌متر باید به طور کامل به مختل کردن تجربه کاربری منجر شود؟

با این حال پتنت‌های جدیدی از مایکروسافت منتشر شده که  نشان می‌دهند این شرکت تمایلی برای حذف پورت‌های کاربردی ندارد. بر اساس این پتنت‌ها مایکروسافت پیشنهاد ساخت یک مخزن خاص برای جک 3.5 میلی‌متری هدفون را در یک دستگاه فوق نازک داده که در آن جک هدفون داخلی دستگاه به صورت انعطاف‌پذیر تغییر شکل می‌دهد. این روش علاوه بر اینکه به طراحان دستگاه اجازه نازک‌تر ساختن دستگاه را می‌دهند، به جک 3.5 میلی‌متری نیز اجازه حضور در بدنه از دستگاه را می‌دهند.

جک انعطاف‌پذیر در زمان عدم اتصال هدفون فضای زیادی را اشغال نمی‌کند و در عین حال آن را بدون استفاده از تبدیل یا دانگلی خاص، به طور مستقیم آماده استفاده میکند.

مایکروسافت در این پتنت از مواد انعطاف‌پذیر استفاده کرده تا جک 3.5 میلی‌متری هدفون را بدون تغییر در دستگاه‌های فوق نازک موجود کند. بر همین اساس، مایکروسافت می‌تواند نسل بعدی سری محصولات خانواده سرفیس را علاوه بر تولید کاملاً نازک، می‌تواند حضور جک 3.5 میلی‌متری را با یک نوآوری هوشمندانه تضمین کند.

به طور کل مایکروسافت در تولید محصولات سخت افزاری خود علاقه‌ای به حذف پورت‌ها و واگذار کردن وظایف آن‌ها به دانگل‌ها ندارد. بر همین اساس، مایکروسافت تا پیش از این از پورت USB-C در سرفیس ها استفاده نکرده بود چرا که طبق ادعای Panos Panay، این شرکت علاقه‌ای به افزایش دانگل‌ها ندارد و این درگاه در حال حاضر به حد مطلوب، پراستفاده نیست.

با این حال مایکروسافت برای ارائه کیفیت انتقالی تصویر، مجبور به تعبیه پروت MiniDisplay در سرفیس ها شد و از استفاده پورت‌های VGA و HDMIدر دستگاه‌های خود خودداری کرد.

مایکروسافت نهایتاً با افزایش محبوبیت UCB-C این پورت را در مدل‌های 2017 سرفیس بوک خود موجود کرد.

در ادامه میتوانید تصاویر این پتنت را مشاهده کنید:

مایکروسافت از اپل تقلید نمی‌کند؛ ورودی جک 3.5 میلی‌متری در سرفیس ها باقی می‌ماند مایکروسافت از اپل تقلید نمی‌کند؛ ورودی جک 3.5 میلی‌متری در سرفیس ها باقی می‌ماند مایکروسافت از اپل تقلید نمی‌کند؛ ورودی جک 3.5 میلی‌متری در سرفیس ها باقی می‌ماند

دیدگاهتان را بنویسید